SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

1 Ekim Dünya Çocuk Günü ve 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü

Öğrencilerimizle Birlikte Huzurevine Ziyaret Gerçekleştirildi

1 Ekim Dünya Çocuk Günü ve 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü
Bu haber 02 Ekim 2018 - 14:50 'de eklendi ve 377 kez görüntülendi.

Dünya Çocuk Günü ile Dünya Yaşlılar Gününün aynı tarihe (1 Ekim) rastlaması nedeniyle Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Kreşi öğrencileriyle birlikte Edirne Huzurevine ziyaret gerçekleştirildi.

Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Kreşinde başlayan etkinlikte İl Sağlık Müdürümüz Dr.Ali Cengiz KALKAN kreş öğrencilerimizle bir araya gelerek onlarla sohbet etmiş ve balon dağıtmıştır. Daha sonra kreş öğrencilerimizle birlikte Edirne Huzurevine geçilmiş ve burada öğrencilerimiz Huzurevinde kalanlara karanfil takdim etmiştir. Huzurevi sakinleriyle tek tek ilgilenen ve bir süre sohbet eden İl Sağlık Müdürümüz Dr.Ali Cengiz KALKAN, onlara sağlıklı ve uzun bir hayat temennisinde bulunmuştur.

İl Sağlık müdürümüz Sayın Dr Ali Cengiz KALKAN yaptığı açıklamada; “Ekim ayının ilk haftasının Dünya Çocuk Günü ve 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü olduğunu belirterek iki özel günün aynı tarihe denk gelmesi dolayısıyla çocuklarımızda sevgi saygı temalarına değinerek geleneklerimizi, değerlerimizi tanımalarına, sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine, katkıda bulunmak, yaşlılarımızın ise torun özlemini gidermek istedik. Küçüklerimiz hayatlarına böyle bir değer nakşetmiş olurken büyüklerimiz de memnuniyetlerini dile getirerek mutlu oldular” dedi ve emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti.

Etkinliklere; Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.M.İshak YILDIRIM, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Selma HEVES YILMAZ, Başkan Yardımcıları Uz.Dr.Ali KAYA ve Dr.Onur ÇAKAR, Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Mustafa Talha SÜTÇÜ ile Birim Sorumluları Şube Müdürü Yıldıray ÇETİNTAŞ ve Dr.Burcu BAKAR katılmışlardır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER