SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

2.BEŞ YIL İÇİN START VERİLDİ…

Hepimizin kenti ve Edirne’yi birlikte yöneteceğiz.

2.BEŞ YIL İÇİN START VERİLDİ…
Bu haber 05 Nisan 2019 - 21:58 'de eklendi ve 652 kez görüntülendi.

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Edirne Belediye Başkanı seçilen Recep Gürkan ve ekibi, mazbatalarını aldı. Edirne Adliye Sarayı konferans salonunda düzenlenen mazbata töreninde il başkanlarının yanı sıra partililer katıldı.Törende ilk olarak Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a mazbatası verildi.Gürkan burada yaptığı konuşmada sandıklardan çıkan özgür irade ile mazbatalarını aldıklarını belirterek, Edirne’yi birlikte yöneteceklerini söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü; “ 31 Mart’ta ülkemizde özgür ve demokratik bir ortamda yapılan seçimlerde halkımızın iradesiyle özgür bir şekilde sandıklara yansıttı. Bu sandıklardan çıkan bu özgür iradeyle mazbatalarımızı alıyoruz. Öncelikle bu yoğun dönemde gerçekten büyük emekler gösteren ilçe seçim kurulu üyelerimize, başkanımıza yine personelimize, müdürümüze çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten zor bir süreç bu kolay bir süreç değil. Edirne hepimizin kenti ve Edirne’yi hepimiz hiçbir partili ayrımı gözetmeksizin ve herkese eşit hizmet götürerek hep beraber yönetmeye devam edeceğiz. Hepimize hayırlı olsun.”

Daha sonra CHP’li İl Genel Meclis Üyeleri Çiğdem Gegeoğlu, Mehmet Geçmiş, Kutay Özköse, Belediye meclisi Kontenjan adayları Necamettin Attay, Yaver Tetik , Ahmet Baran Yazgan,  Belediye Meclis Üyeleri; Filiz Gencan Akın, Nuray Yılmaz Geldi, Duygu Şener, Mevlüde Baş, Emine Kahyalar, Selçuk Çakır, Ayhan Murat Dursunoğlu, Ali Şükrü Atamgüç, Ali Yazıcı, Cenk Benakman, Engin Yağcılar,  Mehmet Özçuhacı, Savaş Üner, Hakan Giyik, Ergun Dönmez,  Abdullah Yeşen mazbatalarını aldı.Törende Ak Partili meclis üyeleri Feridun Acar, İsmail Demirhan, Nergiz İnce,  Mehmet Çapoğlu, Engin Makak, Pınar Ersaçmış, Halil Çavuş, Mehmet İlktan, Kerim Kazan, Ayhan Dinç,  İsmail Taşdemir, Bahattin Ulusoy ile İl Genel Meclisi üyeleri Mustafa Suiçmez, Tamer Karadağ, Melek Yörük de mazbatalarını aldı.

Tören Adliye Sarayı merdivenlerinde bir hatıra fotoğrafı çektirilerek sona erdi.Buradan ayrılan heyet önce Atatürk anıtına çelenk sunmak üzere anıta daha sonra da Belediyeye geçti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER