SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Açılış Töreni Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Açılış Töreni Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.
Bu haber 14 Eylül 2020 - 15:36 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Açılış Töreni Covid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilerek Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı. Çelenk koyma törenine  İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri katıldı. Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.Arpacı, yazılı olarak yayımladığı mesajında şunları kaydetti;

“Değerli Eğitim Yöneticileri, Öğretmenler, Kıymetli Veliler, ülkemizin yarınları, geleceğimizin teminatı, sevgili çocuklarımız; 2020-2021 Eğitim Öğretim yılına umutla, inançla, sağlıkla; Uzaktan Eğitim ve İlkokul 1. Sınıflarımız ile okul öncesi öğrencilerimizin yüz yüze eğitimi ile başlıyoruz.Bu yıl Eğitim Öğretim yılına büyük bir heyecanla başlayan sadece çocuklarımız değil; velilerimiz, öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz, tüm eğitim çalışanlarımızdır. Bu süreçte çocuklarımızın heyecanına ve coşkusuna hep birlikte ortak olacağız.

Sevgili Öğrenciler,  sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. Biliyoruz ki sizlerin aldığı eğitimin gücü bizim gücümüzdür. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un belirttiği, “Çocukluk Bizim Vatanımızdır” sözünde olduğu üzere eğitiminizi en iyi şekilde, en güvenli ortamlarda gerçekleştirmeniz için her eğitim öğretim yılına olduğu gibi yeni eğitim öğretim yılına da tüm gücümüzle salgın sürecinin en başından itibaren gösterdiğimiz titizlikle hazırlandık.Salgının ilk günlerinden itibaren Bakanlığımızca eğitimin aksamaması için her türlü önlem alınmış, tüm tedbirler uygulanmıştır. Başlayacağımız yeni eğitim öğretim yılında okullarımızı güvenle açmak için salgına karşı tüm tedbirleri alarak hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm eğitim camiamızın şefkati, heyecanı, özeni ve fedakârlığı ile çıktığımız bu yolda 2023 ve 2071 hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Öğrencilerimizin yeni şeyler öğrenip keşfettiklerinde gözlerinde gördüğümüz kıvılcımlar her zaman yolumuzu aydınlatacak. Bizim çocuklarımız eğitimde yine başarıdan başarıya koşarken aynı zamanda, okuyan, araştıran, düşünen ve vatanına, milletine faydalı bireyler olarak yetişecektir.Sağlıkla, huzurla; yöneticimizden, öğretmenimize, öğrencimizden, velimize hep birlikte maske-mesafe-temizlik kurallarına azami özen göstereceğimiz güzel bir eğitim öğretim yılı yaşamak temennisiyle 2020 – 2021 Eğitim Öğretim Yılının Serhat Şehri Edirne’mize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER