SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

2020 yılında Romanlarında bir partisi olacak…

Bütün Romanlar tüzel kişilik kazanacak.

2020 yılında Romanlarında bir partisi olacak…
Bu haber 11 Kasım 2019 - 7:31 'de eklendi ve 208 kez görüntülendi.

Sesimi Duyan Yok Mu Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Hüseyin Akbulut; “Bu parti ile Biz Türkiye Cumhuriyetinden İtibarımızı geri almak için bir siyasi hareket başlatıyoruz ve bütün romanlara tüzel kişilik kazandıracağız.” dedi.

Kurul adına açıklama yapan Sesimi Duyan Yok Mu Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Hüseyin Akbulut, Söz konusu partinin 2020’nin ilk ayında kuruluş işlemlerinin tamamlanacağını ifade etti.

Akbulut, “Roman camiası olarak bir siyasi parti kurma kararı aldık. Bunu Türkiye’ye yaydığımızda büyük bir heyecanla karşılandı ve çok istekli olarak göründüler.” dedi.

Bugüne kadar onurlarının çok kırıldığını, gururlarının incitildiğini belirten Akbulut, açıklamasında itibarlarının geri alınması için böyle bir siyasi hareket başlatıldığına yer verdi. Akbulut; “Bir parti kuruyoruz ve bu parti ile bizim de çocuklarımız meclise gidecek, belediye başkanı olacak, milletvekili olacaklar, meclis üyesi olacaklar, il başkanları, ilçe başkanları olacaklar. Bütün Romanlar’a tüzel kişilik kazandıracağız ve söz sahibi olacaklar, kamuda sözleri geçecek” dedi.

Amaçlarının tüm Türkiye’deki insanları tekrardan kardeş yapmak olduğunu ifade eden Akbulut; “Yıllarca romanlar ötekileştirilmiş itilmiş bir kenara atılmış ikinci sınıf üçüncü sınıf muamelesi görmüşler. Hepimizin Adem ile Havva’nın çocukları olduğu ve kardeş olduğu gerçeğini partimizin tüzüğüne koyuyor ve başlatıyoruz. Bütün Türkiye’deki insanları tekrar kardeş yapmak için yola çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

TBMM’nin kuruluşunun 100’üncü yılında 2020’nin ilk ayında partilerinin kurulmuş olacağını da sözlerine ekleyen Akbulut şu ifadeleri kullandı.“Mustafa Kemal Atatürk Demokrasiyi Türkiye’ye getirmeseydi ve TBMM’ni kurmasaydı bugün Ankara’da hiçbir siyasi parti olmayacaktı. Bütün siyasi partiler kuruluşlarını Mustafa Kemal Atatürk’e borçludurlar.”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER