SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

21.DÖNEM EDİRNE MİLLETVEKİLİ ŞADAN ŞİMŞEK’İN AÇIKLAMASI.

Susmayın..yılmayın..gerçekleri görün..demokrasi inancına sahip çıkınız..

21.DÖNEM EDİRNE MİLLETVEKİLİ ŞADAN ŞİMŞEK’İN AÇIKLAMASI.
Bu haber 08 Ekim 2018 - 21:44 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum ortadayken.. İl Başkanlığı taban siyaseti yapmak yerine, gerçekleri ve tabanın sesini dile getirdiğim için, genel değerlendirmelerimi kendi üzerine alarak, şahsımı disiplin kuruluna sevk ederek parti üyelerine gözdağı vermektedirler.
Edirne kamuoyuna Sayın Pekcanlı’nın şahsımla ilgili yaptığı açıklamalar sonucu değerli yerel basınımız vasıtasıyla gündem olmuştur.
Edirne halkımıza belirtmek isterim ki; siyaseti ve makamı halkıma hizmet için kullandım ve görev bildim. Siyasetten ve makamdan şahsi menfaatlerde bulunmadım. Herhangi halkımızın vergileri ile oluşturulan bütçelerden ticari ve şahsi menfaatler için siyaseti ve makamımı kullanmadım. Yaptığım görevlerde hep halkımızın ve ülkemizin çıkarlarını korudum. Kimseye diyet borcum olmadı ve diyet borcu ödemedim. Aldığım görevlerde ve bulunduğum makamlarda kurumları zarara uğratmadım. Vicdanım ve cüzdanım arasına sıkışmadım..Bunun bilinmesini istiyorum..
CHP Edirne İl Başkanı Sayın Pekcanlı basında çıkan gerçekleri, tabanın sesini dile getirdiğim, genel değerlendirme yaptığım basın açıklamamı üzerine alarak disiplin kuruluna sevk edildim. Disiplin Kurulu, şahsıma kınama cezası vererek gerçekleri görmezlikten gelerek, aldığı kararla körler, sağırlar birbirini ağırlar misali kararın gerekçesini sorulduğunda açıklayamamışlardır..
Bu karardan sonra CHP Edirne İl Başkanı Sayın Pekcanlı’nın  ne kadar vesayet altında olduğu ve güdümlü siyaset yaptığı ortadır..
Sayın Pekcanlı’nın İl Başkanı olarak bağımsız hareket etmesi mümkün değildir. Bir İl Başkanının, Mevcut Belediye Başkanlığıyla ticari bağlantısı var ise bunu kendisinden beklemek doğru olmaz..Bu İl Başkanının CHP gibi köklü bir partiye yakışmadığı kesindir..İl Başkanı Sayın Pekcanlı göreve geldiği günden beri kaç defa yöre halkının sorunlarını dile getirmiştir..Vizyonu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün büstünün arkasına umumi tuvalet yapan belediye başkanlığını savunmuş, Halkımız, AKP İl Başkanı karşı çıkmış, Valilik kaldırmıştır.
CHP Edirne İl Başkanı, ana muhalefet partisinin görev ve sorumluluklarını taşımamaktadır. .Halkın sorunlarını dile getirmemektedir. Sahip çıkamamaktadır. Bu ortamda halkımız alternatifsiz oyum CHP demesi gerekirken, mevcut şu belediye başkanı olursa oyumu vermeyeceğim veya sandığa gitmeyeceğim diyor..kendilerine göre CHP de belediye başkanını, belediye meclis üyelerini, il genel meclisi üyelerini biz belirleriz..diyerek üye bazında ve genişletilmiş halk nezdinde ön seçimden kaçılmasının nedeni budur..
CHP Edirne İl, İlçe ve Belde Örgütleri ile Üyelerine çağrımdır..Ben partimin ve sizlerin üzerinde bir güç değilim..Şahsıma disiplin kurulu ceza verdi diye böyle bir serzenişte bulunmuyorum..Bu gidişe dur deyiniz..CHP Genel Merkezine sesinizi duyurunuz..yoksa 2019 yerel seçimlerden sonra konuşmak çok zor olacak..Susmayın..yılmayın..gerçekleri görün..demokrasi inancına sahip çıkınız..tribünlerde oturmayınız..oyuna dahil olunuz..
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER