SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“27 MAYIS İHTİLALİ DEMOKRASİYE VURULMUŞ BİR DARBEDİR”

“bu ihtilal Türkiye’ye en az 15-20 sene kaybettirmiştir”

“27 MAYIS İHTİLALİ DEMOKRASİYE VURULMUŞ BİR DARBEDİR”
Bu haber 27 Mayıs 2020 - 21:46 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, 27 Mayıs ihtilalinin yıldönümünde yaptığı açıklamada, “bu ihtilal Türkiye’ye en az 15-20 sene kaybettirmiştir” dedi.

Özyılmaz, 27 Mayıs 1960 ihtilalinin Türk demokrasisine vurulmuş büyük bir darbe olduğunu belirterek, “halkın iradesine darbe vurulmuştur. İnşallah bundan sonra bu bunları yaşayıp görmeyiz” dedi.

Özyılmaz, “27 Mayıs 1960 ihtilali Türk demokrasisine vurulmuş büyük bir darbedir. Tek adamlı zihniyet, kötü bir örnek teşkil etmiştir. 27 Mayıs’a nasıl gelindiğiyle, neden gelindiğiyle ilgili hala daha ortada net bir sebep yoktur. Seçimlere bir yıl kala ihtilal yapılmıştır. Zaten seçim yapılacaktı; sanki dayatma bir iktidar varmışçasına ihtilal yapılmıştır. Bu ihtilal Türkiye’ye en az 15-20 sene kaybettirmiştir. Keşke 27 Mayıs ihtilali hiç olmasaydı. Keşke insanlar o günler hiç yaşamasaydı. Türkiye’de demokrasi bir türlü oturmadı. Sık sık bu despot zihniyet ihtilallerle, muhtıralarla ülkenin önünü kesmiştir. Halkın iradesine darbe vurulmuştur. İnşallah bundan sonra bunları yaşamayız, görmeyiz. Demokrat Parti miting meydanlarında değil, dar ağacının altında kefen giyenlerin partisidir. İhtilalin yıldönümünde Adnan Menderes ve 2 Bakanımıza Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER