SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

6 Ekim Pazar günü saat 12.00’de Belediye Kültür Merkezi’nde bekliyoruz..

EKK den Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı’ya ziyaret .

6 Ekim Pazar günü saat 12.00’de Belediye Kültür Merkezi’nde bekliyoruz..
Bu haber 03 Ekim 2019 - 22:06 'de eklendi ve 225 kez görüntülendi.

Edirne Kent Konseyi olarak 6 Ekim 2019 Pazar günü Belediye Kültür Merkezinde (Eski Elektrik Fabrikası) yapılacak olan ‘Kentin Sahibi Olmak İçin; Mahalle Meclisleri’ başlıklı toplantıya muhtarlarımızın katılımını sağlamak amacıyla Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı’yı ziyaret ettik.

Mahalle Meclislerinin kentlilerin katılımı ile işlevsel olacağını belirterek meclislerin oluşumunda muhtarların önemini görüştük. Ülkemizin bazı kentlerinde uygulamaya başlanan Mahalle Meclisleri örgütlenmesi için kentimiz geç kalmıştır. Çağdaş, demokrat ve aydın kentlilerin yaşadığı Edirne’de mahalle meclisleri oluşmasında kentlilerin katkısına güveniyoruz. Muhtarlar da bu anlamda önemlidir.

Kentimizde Mahalle Meclisleri oluşumunda kentin örgütleri ve kentliler olarak en önemli görev Mahalle Muhtarlarına düşmektedir. Muhtarlarla beraber kentliler olarak da katılım talebimiz varsa ve sloganlarımızda belirttiğimiz ‘kentin sakini değil sahibiyiz’ diyor isek aktif yurttaş olmalıyız.

Geçmiş yıllarda kentlerinde Mahalle Meclisleri kurmayı başarmış olan Bursa Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ile Eskişehir Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru konuşmacı olarak katılacaktır. Bu bilgileri Muhtarlar Derneği Başkanı ile paylaştık.

Muhtar İrfan Tasmalı da Kent Konseyinin çalışmalarına destek olunacağını belirtti. Dernek başkanı olarak tüm muhtarlara haber vereceğini söyledi. Kent Konseyi olarak mutlu olduk. Muhtarımız; ilk Mahalle Meclisinin de Şükrüpaşa Mahallesinde olabileceğini belirtti.

Kentlilerimizi 6 Ekim Pazar günü saat 12.00’de Belediye Kültür Merkezi’nde (Eski Elektrik Fabrikası) bekliyoruz dedik.

03.10.2019

EDİRNE KENT KONSEYİ

YÜRÜTME KURULU

Ziya Gökerküçük

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER