SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Ak Parti Edirne İl Kongresinde konuşan Yıldırım,”hızlı tren projesi için çok mücadele verdik”

Ak Parti Edirne İl Kongresinde konuşan Yıldırım,”hızlı tren projesi için çok mücadele verdik”
Bu haber 20 Ocak 2021 - 19:52 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Ak Parti Edirne 7. Olağan İl Kongresine katılarak önemli açıklamalarda bulunan eski Başbakan ve Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Ak Parti iktidarının 18’inci yılını geride kaldığını, ancak ilk yıllarda darbe ve vesayet heveslilerinin meydanlarda olduğunu hatırlattı.

Yıldırım, “Türkiye Ak Parti iktidarıyla 18 yılı geride bıraktı. Şöyle bir geriye baktığımızda, daha ilk zamanlarda darbe ve vesayet heveslileri meydanlardaydı. Hatırlayın, balyozlar, ergenekonlar. Bunlar yalan mıydı? Elbette bunlar vardı. Daha sonra 2007’de Cumhurbaşkanı Türkiye’nin en büyük partisi, 363 milletvekili ile Cumhurbaşkanını seçemedi, seçtirmediler. Eski vesayet alışkanlıkları maalesef bizim iktidarımızda da hortladı. 367 diye bir icat çıkardılar. Ve ondan sonra ne dedik? Madem bize Cumhurbaşkanını seçtirmiyorsunuz, o halde biz de millete gideriz. Millet Cumhurbaşkanının seçimine yönelik Anayasa değişikliğini kabul etti. Bununla da yetinmediler, iktidardaki en büyük partiyi kapatmaya kalktılar, dava açtılar. O badireden de kurtulduk, bu sefer gezi olaylarıyla sokağı hareketlendirerek millet iradesini al aşağı etmeye çalıştılar. 17 – 25 Aralık’la bu sefer FETÖ terör örgütünü sahnede gördük, daha sonra 15 Temmuz. Nihayet 94 yıl devam eden bu gizli iktidar ortaklığı heveslilerine bir ders verme zamanı gelmişti.”dedi

Yıldırım, “Edirne – İstanbul Hızlı Tren Projesi. Önceki dönem milletvekilimiz Rafet bey hatırlar. O da çok gayret etti. O projenin finansmanı için ne kadar Avrupa Birliği ile mücadele ettiğimi hatırlıyorum. O proje için İPA fonlarından 240 milyon Avro parayı çıkardık ve projeyi başlattık. 1 – 2 yıl içerisinde inşallah proje Çerkezköy’e kadar, Çerkezköy’den Halkalı’ya da ayrıca devamı yapılacak. Böylece hızlı tren hattı Edirne’den Ankara’ya, önümüzdeki yılın sonunda da Sivas’a kadar ulaşmış olacak. İşte ufuk bu, vizyon bu, hizmet bu. Lafla peynir gemisi yürümez” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER