SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

AK PARTİ STARTI KIZILCAHAMAM’DAN VERDİ.

AK PARTİ STARTI KIZILCAHAMAM’DAN VERDİ.
Bu haber 07 Ekim 2018 - 18:04 'de eklendi ve 303 kez görüntülendi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Yönetim seçimlerini de içine alan ve birçok konunun ele alınıp görüşüldüğü “Tevazu, Samimiyet, Gayret ile Önce Millet Önce Memleket” temasıyla düzenlenen AK Parti 27. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı sona erdi.
Kızılcahamamda gerçekleşen toplantının açılış ve kapanış konuşmalarını yapan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündem de olan bir çok konunun ele alınmasının yanı sıra Yerel Seçimler ile ilgili de bilgiler verip kriterleri açıkladı.
Bu günkü köşe yazımda 2019 Yerel Seçimleri ile ilgili olan bölümleri ele alıp Erdoğanın neler söylediğini ve nasıl yorumlanması gerektiğini açıklamaya çalışacağım.
Başkan Erdoğan konuşmasında öncelikle 30 Büyük Şehir Belediyesinin kazanılması talimatını vererek hedefi büyüttü.
Bunun için de çok titiz bir çalışma ile aday belirlemesi yapılacağını vurgulayarak Belediye başkan adaylarının gerek vizyonları, gerekse projeleri ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasını sağlayacak isimlerden oluşacağını ifade etti.
Adayların AK Parti’nin oyunun üstüne oy getirecek adaylar olmasına dikkat edileceğini vurgulayan Erdoğan, Vatandaşta karşılığı olan, teşkilatların sevdiği, sivil toplum örgütleri tarafından desteklenen ve o ili kalkındıracak projeleri olan, vatandaşın yakından tanıdığı isimler olacağını kaydetti.
Aday belirleme sürecinde izlenecek yol üzerinde de duran Erdoğan;Seçim döneminde kimse ‘bu benim yakınımdır, bu benim şuyumdur’ diye bize aday teklifiyle gelmesin. Ondan sonra ters yüz edilirse de kusura bakmasınlar.Halkına tepeden bakacak isimler getirmeyin. Gurur kibir abidesi insanları getirmeyin. İşini iyi yapan davayı hazmetmiş,birikimi ve projeleriyle hizmet etmeye uygunluk arz etmesi şartıyla AK Parti’nin kapıları herkese açık”diyerek bir anlamda kimsenin aracılık yapmamasını istedi.
Konuşmasında bu partiye hizmet etmiş ter akıtmış mücadele vermiş insanların değerini bilmek gerekir ifadelerini kullanan Başkan Erdoğan;“Yerel seçimlerle ilgili hazırlıklarımızda tek ölçümüzün en doğru aday ile milletimizin karşısına çıkıp en yüksek oyu almasıdır. Adaylarımızın klasik belediyecilik hizmetleri yanında, sosyal belediyeciliği de en iyi şekilde uygulayacak isimler olması gerekir. Bu vasıflara sahip, AK Parti’nin değerleriyle çelişmeyen her isim bizim için makbüldür.”dedi ve Ak Parti kapılarının herkese açık olduğunu vurguladı.
Belediye Başkanlarının görevleriinin sadece yol yapmak kanalizasyon yapmak kaldırım yapmak olmadığını kaydeden Erdoğan;”Bunları yapmak belediye başkanlarının boynunun borcudur. Hizmet gerektir ama yeterli değildir. Yeterli olan nedir, gönüllere girmektir. Artık belediye başkanı olacak arkadaşlarımızdan bunu istiyoruz. Ama gönül, tevazu bunu başaracağız. Bunu başarmak zorundayız. Kapı kapı dolaşacağız. Alacaksın hanımını, beyini yanına, birlikte evleri dolaşacaksın. Gönüllere gireceksin. Bunu başardığımız zaman bu millet bizlere inanıyor, güveniyor ve bizi yerelde iktidar yapmaya devam edecektir”.
“AK Parti ülkemiz içinde 81 milyon, ülkemiz dışında da yüz milyonlarca kardeşimizin hepsini kucaklayan, herkesin kalbine girmeyi hedefleyen bir erdemler hareketinin adıdır” diyen Erdoğan Yerel Seçimler konusundaki sözlerini şöyle tamamladı;“Biz, gönlüne giremediğimiz ve oyunu alamadığımız her vatandaşımızı bir kayıp olarak gören ve onu kazanmayı kendine şiar edinen bir partiyiz. Yıllardır girdiği tüm seçimlerde ortalama her iki seçmenden birinin oyunu alabilmeyi başaran bir partinin böyle bir hedefe sahip olmasından daha tabii bir şey olamaz. AK Parti, hizmetkarlığına talip olduğumuz bu büyük milletin bizzat kendi partisidir ve öyle kalmaya da devam edecektir. Milletimizle birlikte kurduğumuz bu partiyi geleceğe de yine milletimizle birlikte taşıyacağız.”
Başkan Erdoğanın İstişare ve Değerlendirme toplantısındaki konuşmasının içerisinden Yerel Seçimler ile ilgili bölümü sizlere aktarmak istedim.Bir anlamda aday olmayı düşünenlerin,Ak Partili yönetici ve sempatizanlarının bu konuda bilgi sahibi olmalarına veya yeniden hatırlamalarına vesile olmak istedim.
Başarı dileklerimle.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER