SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

AK PARTİDE BAYRAMLAŞMAYA MKYK ÜYESİ MİLLETVEKİLİ FATMA AKSAL DA KATILDI.

Koronavi“rüs nedeniyle bayramı coşku ile yaşayamadık”

AK PARTİDE BAYRAMLAŞMAYA MKYK ÜYESİ MİLLETVEKİLİ FATMA AKSAL DA KATILDI.
Bu haber 01 Ağustos 2020 - 17:57 'de eklendi ve 259 kez görüntülendi.

AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nda Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.
AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nda Kurban bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi. AK Parti binası büyük toplantı salonunda bir araya gelen partililer maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak, gönül selamı ile bayramlaştı.
Programda günün anlam ve önemine özel konuşmalar gerçekleştirildi.
“Dünya olarak örnek bir mücadele verdik”
Geçmiş yıllara göre en durgun ve buruk bayramın yaşandığını söyleyen AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal; “Koronavirüsle mücadele devam ediyor. Bu yüzden maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyum sağlamalıyız. Biz teması seven bir millet olduğumuz için sosyal mesafeyi korumak biraz zor oluyor. İnşallah bu süreci de aldığımız tedbirlerle atlatacağız. Dünya olarak örnek bir mücadele verdik. En gelişmiş ülkeleri insanlara bir ağrı kesici bulamazken biz en ufak bir belirtisi olanı aldık hastaneye götürdük. Edirne’de hastanede yatması gerekmeyenleri diğer vatandaşlara bulaştırmasın diye yurtlarda misafir ettik” dedi.
Önümüzdeki süreçte neyle karşılaşılacağının bilinmediği için salgınla mücadelenin devam ettiğini vurgulayan Aksal, korunmanın tek yolunun hijyen, maske ve sosyal mesafeye uyumunu ihmal etmemek olduğunu aktardı.
“Hüzün ve gururu aynı anda yaşadık”
Haçtan paylaşılan resimleri gördükçe hüzünlendiklerini söyleyen Aksal; “Her yıl milyonlarca insanın gittiği Kâbe bu yıl çok sınırlı sayıda insanın katılımıyla tavaf yapılıyor. Bunları gördükçe hüzünleniyoruz. Ama öte yandan 86 yıl sonra Ayasofya’nın ibadete açılmış olması büyük gurur oldu. Hele Edirneliler olarak daha fazla gurur duyuyoruz. Yani hüzün ve gururu aynı anda yaşıyoruz. İstanbul’un fethi Edirne’den başlar diyoruz. Edirne’de de büyük coşku yaşandı” ifadelerine yer verdi.
“Birlik ve beraberlik içinde atlatacağız”
Salgın sürecinin birlik ve beraberlik içinde atlatılacağına değinen Aksal; “Önümüzde kongre sürecimiz var. Kontrollü bir şekilde kongrelerimize başlayacağız. Vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinleyeceğiz. Yaz dönemini arazide olarak geçireceğiz. Edirne için yapacak çok işimiz var. Daha iyi bir Edirne için mücadeleye devam edeceğiz. Bu vesileyle herkesin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Rabbim sağlıklı huzurlu nice bayramlara erişmeyi nasip etsin” şeklinde konuştu.
“Daha güzel işlere imza atacağız”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için Edirne’nin çok kıymetli olduğunu söyleyen Aksal, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu(KEFEK) başkanlığına atanmış olmasının, balkanların başkenti olan Edirne için bundan sonra daha güzel işlere imza atmaya vesile olacağını belirtti.

Koronavirüs nedeniyle bayramı coşku ile yaşayamadık”

Kardeşlik duygularını pekiştiren bir bayrama daha yakınlaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, sadece Türkiye’yi değil, tüm dünyayı derinden etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle bayram kutlamalarını alışılagelmiş coşku ve kalabalık ile yaşayamadıklarını söyledi.
Gelişmiş ülkelerin dahi çaresiz kaldığı, vatandaşların ölüme terk edildiği mücadelede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükümetin almış olduğu tedbirler ve kararlar sayesinde pandemi sürecinin en doğru şekilde yönetildiğini ifade eden Başkan İba, “Ülkemizin gücünü ve kapasitesini test etme şansı bulduk. Yine bu süreçte Peygamber efendimizim müjdesine mazhar olan Cihan padişahımız Fatih Sultan Mehmet Han’ın kapılarını açtığı Ayasofya’nın 86 yıllık esareti sonlandırıp ibadete açılmasına şahitlik ettik. Bir milletin rüyası ve duası Ayasofya’nın açılmasına hem de Edirneli hemşerimiz Fatih’in vasiyetinin yerine gelmesi adına Cumhurbaşkanınıza şükranlarımıza sunuyorum. Ruhu şad olmuştur.” Şeklinde konuştu.
Başkan İba, AK Parti Edirne teşkilatı ile bugüne kadar birlikte ve beraberlik içinde hareket ettiklerini belirterek, “İnşallah partimizin tüm kademeleri ile 2023 hedeflerimize ulaşmak için el birliği ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Biz büyük bir aileyiz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunda yürümekten onur ve şeref duyuyoruz. Bu vesile ile Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık dolu nice bayramları Rabbimden niyaz ediyorum.” Dedi.
Teşkilat olarak birlik beraberlik içerisinde canı gönülden çalışmalar yaptıklarını vurgulayan İl Başkanı Belgin İba, bu birlik ve beraberliğin daim olmasını diledi.
“Hayat paylaştıkça güzeldir”
Hayat paylaştıkça güzel düsturundan yola çıktığını söyleyen AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, mutluluğu, acıyı ve tatlıyı da birlikte paylaşmayı dileyerek herkesin bayramını kutladı.
Başkan Özcan yaptığı konuşmada Edirne’nin köylerine yönelik bir proje düşünceleri olduğunu ve bunu da AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’nın katkılarıyla hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.
“Projemizi hayata geçirmeyi planlıyoruz”
Edirne’nin bazı köylerinde köyünden dışarıya çıkmamış aileler olduğuna değinen Başkan Özcan; “Bu gariban, yoksul ya da hedefi olmamış hiç fark etmez Edirne’yi hiç görmemiş insanlar var. Küçük çaplı olarak her güne bir programlama yaparak gezi, yemek ve kahvaltı şeklinde etkinlik düzenlemek istiyoruz. Bu proje amacına ulaşırsa İl Başkanı Belgin Hanımın da katkılarıyla daha sonra İpsala’nın köylerinden de misafir alabiliriz” dedi.
Düzenlenen programa AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Milletvekili Fatma Aksal, Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce, İlçe Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile mahalle başkanları katıldı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER