SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

AKSAL “SİZ UZUNKÖPRÜ OLARAK BANA BİR PROJE GETİRDİNİZ DE BEN SİZE OLMAZ MI DEDİM ?”

Sahada olan tek Edirne milletvekiliyim..

AKSAL “SİZ UZUNKÖPRÜ OLARAK BANA BİR PROJE GETİRDİNİZ DE BEN SİZE OLMAZ MI DEDİM ?”
Bu haber 12 Eylül 2019 - 15:56 'de eklendi ve 338 kez görüntülendi.

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanlığının davetlisi olarak Uzunköprü’de basın ile bir araya gelen AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, yapmış olduğu çalışmalar ve yapılması planlanan projeler hakkında açıklamalarda bulundu ve Tarihi Taş Köprümüzün restorasyonu, Çakmak Barajı, Lisanslı Depoculuk, Uzunköprü ve Keşan OSB’leri ile ilgili görüşlerini açıkladı.“KEŞAN’IN MİLLETVEKİLİ” sıfatını kesinlikle kabul etmediğini, Edirne halkının tamamının oyları ile seçilmiş bir vekil olarak böyle bir ayrımı yapmasının mümkün olmadığını belirten Milletvekili Aksal; “Ben Edirne’nin milletvekiliyim. Bu gibi söylentiler son derece yanlıştır. İktidar partisine mensup tek vekil olarak inanın ki çok Edirne için çok yoğun bir uğraş veriyorum. Her zaman sahadayım. Edirne’nin her köyüne, her mahallesine gidip talepleri dinliyor, Edirne için bir proje daha fazlası için Ankara’da mücadele veriyorum. Rahatlıkla kendimi sahada olan tek Edirne milletvekili olarak tanımlayabilirim. Edirneliler olarak sırtıma yüklenen bu hizmet yükünün altında çalışıyorum ve çalışmaya devam edeceğim” dedi.Vekillik dönemim boyunca Uzunköprü’den tek bir proje, tek bir talep gelmedi. “Siz bir talepte bulundunuz da ben ilgilenmediysem bana istediğiniz eleştiriyi yapmakta özgürsünüz. CHP belediyesi olmasına rağmen benden en çok talepte bulunan Enez Belediyesi’dir. Ben’de sayın başkanımızın talep ve takip isteklerini bir kez bile geri çevirmedim.  Havsa ve Keşan Belediye başkanlarımızda aynı şekilde çalışıyorlar. Uzunköprü Belediyesi olarak bize bir talep gelse inanın kendi belediyelerime olduğu gibi yapmak için çalışırım. Ama iletilen bir talep yok. Kötü parti belediyesi yoktur arkadaşlar, çalışmayan istemeyen, üretmeyen belediye başkanı vardır.” Dedi.

Milletvekili Fatma Aksal; “ Tarihi Taş Köprümüz bizim ata mirasımızdır. Mevcut halinin durumu sizleri olduğu kadar beni de derinden üzüyor. Bu köprüde ki sıkıntı Uzunköprü’nün değil Türkiye hatta dünya tarihinin sorunudur. Bu konuda gerekli görüşmeleri yapıtım. Tarihi Taş Köprümüzün Restorasyon ihalesi yılbaşında yapılacak ve ivedilik ile restorasyon çalışmalarına başlanacaktır.Ondan sonra ise Uzunköprülüler ile birlikte  UNESCO Dünya Miras Geçici Listesinde yer alan Taş Köprümüzün, asli listeye alınması için çalışmalarımız sürdüreceğiz. Fatma Aksal olarak sizlere tarihi taş köprümüzün restorasyon ihalesi ve yapı işini yakından takip edeceğimin sözünü veriyorum.Uzunköprü’ye yapılacak OSB konusunda Uzunköprü birlik sağlamış bir vaziyette görünmüyor. Fakat biz yine de Uzunköprü için OSB projesini hayata geçireceğiz. Keşan ve Uzunköprü’yü ayırmamdaki en büyük nedenlerden birisi  Keşan Gıda OSB’nin üreticiye ve katma değer üretimine sağlayacağı katkıdan kaynaklıdır. Yoksa Uzunköprü’ye karşı çıkmam gibi bir durum söz konusu olamaz. dedi.

Edirne merkez, Keşan, Meriç ve İpsala’ya yeni devlet hastanelerinin yapıldığını bu konuda tek mustarip ilçenin Uzunköprü olduğunun hatırlatılması üzerine sözlerini sürdüren Aksal;“ Edirne’ye bu denli sağlık yatırımlarının yapılmasının baş aktörü dönemin sağlık bakanı Edirne Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu’dur.Bu konuda Uzunköprü halkı haklıdır. Uzunköprü’ye yeni devlet hastanesi yapılmalıdır ve yapılacaktır. Geç kalkınmışlığın nedenleri hakkında bilgim yok. Keşke zamanında tadilat için aktarılan bütçe ile yeni bir hastane yapılsaymış. Neyse geçmişi geçmişte bırakıp bu güne yoğunlaşmalıyız.  2019 yılı içerisinde Uzunköprü Yeni Devlet Hastanesinin temeli atılacaktır ve ben kısa zaman içerisinde tamamlanması adına elimden gelenin fazlasını yapacağım. Uzunköprü halkı hizmetin en iyilerini hak ediyor. Edirne genelinde de yaptığımız hizmetler kadar yapacağımız hizmetler olacaktır. Ak Parti olarak yaptıklarımızı da yapacaklarımızı da biliyoruz. Eksiklikler var ve tamamlayacağız.” Diyerek açıklamalarını tamamladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER