SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

AKŞENER; “ERGENE NEHRİNİ GÖRÜNCE ŞOK GEÇİRDİM”

Ergene nehrinde 4’üncü derece zehirli su akıyor.

AKŞENER; “ERGENE NEHRİNİ GÖRÜNCE ŞOK GEÇİRDİM”
Bu haber 21 Şubat 2020 - 8:26 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Ergene Nehri’ne değinen Akşener, “2015 yılında burada yüzmeyi, balık tutmayı mümkün kılacağız diye söz verip kaybolanları burada yüzmeye davet ediyorum” diye konuştu.

Akşener, “Ergene’ye çok şaşırdım. 2015’te buraya gelip denilmişti ki balık tutulacak, içinde yüzülecek. Bildiğiniz zehir akıyor. Ergene nehrinde 4’üncü derece zehirli su akıyor. Orada tarım yapılıyor. İçinde her türlü siyanüre kadar zehir var. Yapılacak tek bir şey var; sanayi ile tarımı dengelemek. Sanayi olacak; istihdam yaratıyor,  üretim yapıyor ama o fabrikaların arıtmaları doğru dürüst çalıştırılacak.

İnsanlar dünyayı yeteri kadar kirletti, Ergene Anadolu’nun, Trakya’nın, bu bölgenin su kaynağı. Zamanında her çeşit balığın yetiştiği bir yer. Ben şok geçirdim görünce. 2015 yılında burada yüzmeyi, balık tutmayı mümkün kılacağız diye söz verip kaybolanları burada yüzmeye davet ediyorum. Eskiden kavun karpuz yetiştirilirdi o ovada. Şimdi çeltik; çeltiğin de bu suyla sulanmasının önüne geçilmesi adına bir karar alınmış. Peki, Ergene çamur, zehir akmaya devam edecek; zehirli bir damar olmaya devam edecek siz buradan seyredeceksiniz. Biz bunun çok sıkı takipçisi olacağız. Gerçekten şok geçirdim”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER