SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
AdanasporAkhisar BelediyesporAlanyasporAntalyasporBeşiktaşBursasporÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGaziantepsporGençlerbirliğiİstanbul BaşakşehirKardemir KarabüksporKasımpaşaKayserisporKonyasporOsmanlı SporTrabzonspor

ANALİG MASA TENİSİ MARMARA GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ.

Yarı Final ekipleri belli oldu..

ANALİG MASA TENİSİ MARMARA GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ.
Bu haber 25 Şubat 2020 - 12:16 'de eklendi ve 114 kez görüntülendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2019-2020 yılı
faaliyet programında yer alan ve Edirne’de 22-23 Şubat 2020 tarihlerinde
düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Marmara Grup müsabakaları sona
erdi.
Müsabakalara Balıkesir, Bursa Çanakkale Edirne İstanbul Anadolu, Kırklareli
Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova İstanbul Avrupa illerinden toplam 66 sporcu
katıldı.
Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Mimar Sinan Spor Salonu'nda düzenlenen
Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Marmara Grup Müsabakaları, Açılış
Seremonisi, Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın ardından İl Müdür V. Zekeriya
BAYRAK’ın konuşmaları ile başladı.
Bayrak, ‘‘Umuyorum ki gerçekleştirilecek olan bu güzel organizasyonda geçmiş
yıllardaki sağlamış olduğumuz başarıyı hedef alarak birlik ve beraberlik
içerisinde bu yıl da daha iyisini yapmak için çıtamızı en yükseğe taşımamız en
önemli unsurumuzdur Anadolu Yıldızlar Ligi Marmara Bölgesi müsabakalarına
ev sahipliği yapmaktan dolayı onur duyar, katılan sporcu ve antrenörlerimize
başarılar dilerim’’ dedi.
Programa Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Murat
ULAŞDIR, Şube Müdürü Hasan KUL, Tesisler Müdürü Savaş KURTAY ve
beraberindekiler katıldı.
Müsabakalarda Kız Ferdi sıralama 1. Hayrunnisa TOKALAK (İst.Avp.), 2. Ecrin
Nira KILIÇ (Kocaeli), 3. Ebrar KURT (İst.Avp.), 4. Ela ÇAMUR (İst.Avp.) Erkek Ferdi
Sıralama 1. Mehmet Can KARAKUŞ (İst.Avp.), 2. Yaman Erdoğan YILMAZER
(İst.And.), 3. Can GÖKTEPE (Yalova), 4. Caner HAS (İst.Avp.) olarak belirlendi.
Yapılan ferdi müsabakalarda sporcuların toplamış olduğu puanlar sonucunda
Kızlarda 1. İstanbul Avrupa, 2. Kocaeli, 3. Kırklareli, 4. İstanbul Anadolu, 5.
Bursa, 6. Balıkesir takımları Erkeklerde 1.İstanbul Avrupa, 2. İstanbul Anadolu,
3. Tekirdağ, 4. Yalova, 5. Kırklareli, 6.Balıkesir takımları ilk altıya girerek Yarı
Final Müsabakalarına katılmaya hak kazanmışlardır.
Analig; Spor Genel Müdürlüğü tarafından Sporun tabana yaygınlaştırarak
müsabakaların daha fazla çoğalması, yerel faaliyetler sonucu üst gruplara katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemini oluşturarak çocukların kişiliklerini sporun eğitici fonksiyonunu kullanarak duygusal ve sosyal yönden yetiştirilmesi ve
geliştirilmesini hedefliyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.