SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

AŞIRI YAĞIŞLAR KORKU SALMAYA BAŞLADI..

AŞIRI YAĞIŞLAR KORKU SALMAYA BAŞLADI..
Bu haber 12 Ocak 2021 - 19:22 'de eklendi ve 135 kez görüntülendi.

Edirne’de etkili olan kuvvetli sağanak yağış nedeniyle sel riski yaşanan Oğulpaşa köyünde Edirne İl Özel İdaresi’nce tüm önlemler alındı. Köprülerin başına Kato yerleştirilerek yoğun yağışın yerleşim alanına girmesi engellenirken; yetkililer yağışın bu şiddette devam etmesi durumunda Oğulpaşa’da bazı sorunlar yaşanabileceğinin de altını çizdi


Edirne’de etkili olan ve 3 gündür devam eden kuvvetli sağanak yağış nedeniyle sel riski yaşanan Oğulpaşa köyünde taşkının önüne geçebilmek için Edirne İl Özel İdaresi’nce tüm önlemler alındı.


Aşırı yağış nedeniyle Köprülerde tıkanmalar meydana gelince DSİ ve Özel İdare araçları ile menfezler açılmaya çalışıldı. Taşkın suyunun yerleşim alanına girmesi engellenirken; yetkililer yağışın bu şiddette devam etmesi durumunda Oğulpaşa’da bazı sorunlar yaşanabileceğinin de altını çizdi.


İlimiz genelinde bir çok noktada olduğu gibi Havsa ilçemize bağlı Abalar köyü ile Süloğlu ilçemize bağlı Büyükgerdelli köylerinde yağışların herhangi bir olumsuzluğa yol açmaması için ekiplerce yapılan taşkın önleme çalışmaları kesintisiz olarak sürdürülüyor.
Yağışlar dan, Tunca debisi 109 m3/ s oldu,(Sarayiçi bir müddet sonra su içinde kalabilir) Arda nehrinden 256 m3/s, Meriç ten 194 m3/s olarak debi artışları oluyor. Yarın köprüden 500 m3/ s debi geçecek gözüküyor. Bir iki gün daha böyle gidecek gibi yağışlar akışa geçmeye başladı. Barajlara da yavaş yavaş bundan sonra biraz su gelecek…..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER