SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ATATÜRK’E HAKARET ETMEK DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİLDİR.

Anamur AKP Gençlik Kolları Başkanı Hasan Baki’yi kınıyoruz.

ATATÜRK’E HAKARET ETMEK DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİLDİR.
Bu haber 21 Eylül 2018 - 15:34 'de eklendi ve 281 kez görüntülendi.

Son yıllarda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik saldırılar arttı. Son örneği Mersin’de yaşandı. Çirkin mesajların sahibi ise Anamur AKP Gençlik Kolları Başkanı Hasan Baki oldu.

Anamur AKP Gençlik Kolları Başkanı Hasan Baki Atatürk’e alenen hakaret ederek: “Birisinin babasının ve kendisinin doğum yeri Selanik ise Selanik’lidir. Kimse Türk, Atatürk demesin, orijinali Yunan. Türk’e benzemiyor. Keşke Atatürk olmasaydı” demiştir.

AKP’li Hasan Baki’nin bu mesajları büyük tepki çekti ve Baki hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Cumhuriyet Başsavcılığı da dava açtı. AKP,  tepkiler üzerine Baki’nin istifasını istedi. Baki istifa etti.

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, AKP’li Hasan Baki’nin paylaşımlarına tepki gösterdi ve şöyle dedi: “Ülkemizin, özgürlük ve demokrasiye kavuşmasını sağlayan, egemenliği Dolmabahçe Sarayı’ndan alıp TBMM’ye veren devlet adamımızın, bu şekilde aşağılanmasını kabul etmek mümkün değildir. Gençliğin bu noktaya gelmesine neden olanların oturup düşünmesi gerekir. Bu ve benzeri zihniyetlerin, Türkiye’yi nereye götürmek istediklerinin bir işaretidir.”

Ne acıdır ki, bu davaya bakan Mahkeme Atatürk’e alenen hakaret eden Anamur AKP Gençlik Kolları Başkanı Hasan Baki hakkında beraat kararı verdi.

Beraat kararına karşı Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil tepki gösterdi ve “Türkiye Devleti ve Türk Mahkemeleri, Atatürk’ün Yunan olduğunu mu düşünüyor?” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi olarak, öncelikle Atatürk’e alenen hakaret eden Anamur AKP Gençlik Kolları Başkanı Hasan Baki’yi kınıyoruz. Yerel Mahkemenin vermiş olduğu “Beraat kararı”nın derhal temyiz edilmesini ve bu yanlıştan dönülmesini talep ediyoruz.

Bilinmelidir ki; Atatürk olmasaydı biz bugün bu topraklarda yoktuk. Atatürk olmasaydı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olamayacağı gibi Türk Nesli de olamayacaktı. Türk nesli hayatını Atatürk’e borçludur.

Bugün “Atatürk‘süz bir Türkiye, Atatürk’süz bir tarih” yaratma gayretlerinde olanlara ve Atatürk’ün manevi mirasına alenen hakaret edenlere 1981 de UNESCO’nun 152 ülkenin oybirliğiyle yapmış olduğu uluslararası Atatürk tanımını yeniden anımsatmakta yarar görüyoruz: “Atatürk kimdir? Atatürk, Uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayrımı yapmamış eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu’dur.”

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu adına

Celil ÖZCAN

ADD Edirne Şubesi Y. K. Başkanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER