SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Az sosyalliğimiz bu hastalığa yakalanmamızı engelleyecek.

Az sosyalliğimiz bu hastalığa yakalanmamızı engelleyecek.
Bu haber 29 Kasım 2020 - 11:08 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Cumartesi pazarında maskesi bulunmayan esnaf ve vatandaşlara uyarılarda bulundu.Tanrıkulu, denetimlerin kesintisiz bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek, kentimizde vakaların artış gösterdiğini açıkladı.

Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Maske, mesafe ve hijyen kurallarını sık sık hatırlatıyoruz. Bulgar misafirlerimiz için 20 bin tane afiş yaptırdık, 60 tane büyük pankart hazırlattık. Valiliğimiz de Bulgar misafirlerimize Kapıkule’den kente giriş yaparken kişi başına 4’er tane olmak üzere maske ve el dezenfektanı dağıtıyor ve uyarılar yapılıyor. Biz de her pazara gelip ani denetlemeler gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda pazar açılışından kapanana kadar valiliğin oluşturduğu denetim birimleri de devamlı olarak burada denetimlerini gerçekleştiriyorlar. Denetimler aylardır yapılıyordu ama bu dönemde sabahtan akşama kadar o denetim birimleri, zabıtalarımızla beraber pazaryerinde bulunuyorlar. Bu tür bir denetim uygulaması sanıyorum ki Türkiye’de ilk ve tek. Biz bu konuda çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bizim pazar yerlerimiz çok büyük, mesafeye dikkat ederek esnaf sayımızı da ona göre belirledik. Gereken tüm önlemler alınmış durumda. El hijyen istasyonlarımız var ve sık sık Bulgarca anonslarımızı da yaptırıyoruz. Son zamanlarda tüm Türkiye’de ortaya çıktı ki; aslında daha radikal kararlar almamız gerekiyordu. Özellikle insanların hareketliliğinin engellenmesi, şehirler arası hareketliliğin ortadan kaldırılması gerekiyordu. Bu anlamda da gerekli çalışmalar yapılıyor. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlar otogarda izin alarak şehirlerarası yolculuğa çıkabiliyorlar. 10-11 aydır Edirne’de halkımızla birlikte çok ciddi önlemler aldık ve aylarca şehrimizdeki vaka sayıları her zaman en alt düzeylerde oldu. Ama bu tüm Türkiye’de ve dünyada meydana gelen; kimi yerlerin ikinci ve hatta üçüncü pik yaptığı bu zamanlarda ne yazık ki bizim de vaka sayılarımız arttı.” ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanlarına yardımcı olunması gerektiğini belirten Tanrıkulu, “Az sosyal olmalıyız. Az sosyalliğimiz bu hastalığa yakalanmamızı engelleyecek.” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER