SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BAHRİ DİNAR’DAN KURALLARA UYUN ÇAĞRISI…

Toplum olarak bu tedbirlere uymak mecburiyetindeyiz.

BAHRİ DİNAR’DAN KURALLARA UYUN ÇAĞRISI…
Bu haber 25 Mart 2020 - 11:39 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, Koronavirüsü salgını nedeniyle alınan tedbirlerin halk sağlığı açısından önemli olduğunu söyledi. Dinar, “Birbirimize, sevdiklerimize zarar vermemek için bu kurallara uymakla mecburuz. Lütfen bu kurallara uyalım” dedi.

Dinar, “Bütün dünya artık Koronavirüs nedeniyle evinden çıkmıyor. Sadece 5-10 dakikalığına ihtiyaçları gidermek için çıkılıyor. Onu da fazla abartmamak gerekiyor, sınırlandırılması gerekiyor. İhtiyaçlarımızı giderdikten sonra oyalanmadan eve dönmeliyiz. Bu illet hastalık, mikrop bitmeden bu hastalığı toplum olarak yenmeden evden çıkmamamız gerekiyor. Çünkü bizim bildiğimiz kadarıyla bilim adamlarının söylediği kadarıyla bu işin en iyi ilacı evde kalmak. Şöyle diyorlar: Evinizde kalın, dinlenmenizi evde yapın, hijyene önem verin, ellerinizi yıkayın ve odanızı havalandırın. Şimdiye kadar denilen başka bir şey yok. Bu yüzden biz de toplum olarak bu tedbirlere uymak mecburiyetindeyiz. Birbirimize, sevdiklerimize zarar vermemek için bu kurallara uymakla mecburuz. Lütfen bu kurallara uyalım.

65 yaş üstü vatandaşlarımızı çok seviyoruz, Allah onları başımızdan eksik etmesin. Konulan kurallar onların canını sıkıyor biliyoruz, biz onlardan daha çok üzülüyoruz ama onlar evde kaldıkları sürece ne isterlerse telefonlarımız 24 saat açık onlar ne isterlerse biz evlerine götüreceğiz. İnşallah bu kötü günler geçecek daha sonra hep beraber çayımızı içeceğiz. Şimdilik biraz daha titiz davranmaları, kendilerine daha iyi bakmaları gerekiyor”.

Dinar, insan sağlığının her şeyden önemli olduğunu ifade etti.

Dinar, “Yaptığımız meslek dokunuşa, iletişime, birebir gelen bir meslek dalı. Çünkü biz temasa açık bir hizmet sektörüyüz. O yüzden bu tarz iş yerlerinin geçici olarak kapatılması kararı uygun bir karar oldu. Çok doğal bir durum. Bugünler geçecek. Biz yarınları tekrar göreceğiz. Ama bizler dükkanlarımızı kapatacağız ki insan teması azalacak. Sağlık çok önemli. Bugün belki para kazanmıyor olabiliriz ama sağlık her şeyden önce gelir.’’

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER