SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“BASIN MİLLETİMİZİN ORTAK SESİDİR”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

“BASIN MİLLETİMİZİN ORTAK SESİDİR”
Bu haber 11 Ocak 2020 - 8:19 'de eklendi ve 417 kez görüntülendi.

Trakya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Doğan tarafından yayınlanan kutlama mesajında şu ifadeler kullanıldı:

“MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN DAHA İYİ KOŞULLAR SAĞLANMALIDIR”

“Basın demokratik toplumların olmazsa olmazı ve yasama, yürütme, yargıdan sonra 4’üncü güçtür. 4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarının bazı haklar ve yasal güvence sağlayan ‘212 sayılı kanun’ adlı düzenlemenin Resmi Gazete’de yayınlandığı gün olan 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Gece ve gündüz olmaksızın çok zor şartlarda çalışan meslektaşlarımızın, mesleklerini daha iyi icra edebilmeleri için özlük hakları iyileştirilmeli ve daha iyi koşullarda çalışmalarının sağlanması gerekmektedir. Ben bu vesile ile tekrar meslektaşlarımın bu anlamlı günlerini kutluyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyor ve işsiz kalan meslektaşlarımızın bir an önce işlerine dönmelerini temenni ediyorum.”

“GAZETECİLİK ÖZVERİ İSTEYEN BİR MESLEKTİR”

“Gazetecilik mesleği zor ve aynı zamanda en fazla hareketlilik gerektiren mesleklerdendir. Gazeteciler halkı bilgilendirme, haberdar etme gibi önemli görevlerinin yanı sıra toplumu yönlendirme, kamuoyu oluşturma gibi fonksiyonlara da sahiptir. Edirne’miz, değişik bakış açılarına sahip 8 tane resmi ilan alan, 2 adet resmi ilan almadan günlük çıkan gazete yayınlanmakta, ayrıca yerel TV, haber ajansları ve haber siteleri ile çok seslilik ortamına katkı sağlamaktadır. Gazetecilik mesleği toplumu doğru bilgilendirme, sorumluluk ve davranış oluşturma bakımından etkin ve etkili bir meslektir. Basın Milletimizin ortak sesidir. Esas olan gazetecilerimizin gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalarıdır. Doğru haber verme, tarafsız, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır. Bu yaklaşımın halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi, basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır. Değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, bu vesileyle ebediyete intikal eden gazeteci arkadaşlarımı rahmetle anıyorum, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER