SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Başkan Akmeşe yine iddialı konuştu..

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe;“Halkımız iktidardan yana olacaktır”

Başkan Akmeşe yine iddialı konuştu..
Bu haber 04 Ekim 2018 - 14:09 'de eklendi ve 716 kez görüntülendi.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, halkın hizmet istediğini bunun yolunun da hizmetle anılan AK Belediyecilikten geçtiğini ifade etti.Adaylık kriterleri ile ilgili konuşan Akmeşe, “Cumhurbaşkanının önceki gün aday kriterleri ile ilgili bir açıklaması vardı. Halka tepeden bakanlarla kesinlikle bizim işimiz yok dedi. Özellikle halkın içinde olan halkala beraber olan o tür adaylar istiyoruz. Zaten çalışmalarımız da yöndedir. Bir de parti de emeği olan arkadaşlarımıza öncelik vereceğiz deniliyor. Partimizin iç disiplini çalışmalarını bilmeyen arkadaşları hadi seni aday yaptık dediğimiz zaman bunda başarılı olamadık Edirne’de bu yaşandı biliyorsunuz. Adayımızı bulabilirsek parti içinden tercih edeceğiz. Tabi bu benim kanaatim bu son kararı yine genel merkez veriyor. Bizim kriterlerimize uyan herkese de bizim kapımız herkese açıktır. Çok sevilen biridir, Edirne’de karşılığı vardır. Biz de deriz ki hakikatten bu seçimi bu arkadaşla kazanırız dediğimiz zaman kentin bir iş adamı da ya da esnafımız da olabilir sakınca yok. Çalışmalarımız bu yönde aday adaylığı takvimiz de açıklanmadı duyduğumuz isimler var.Biz Edirne’de belediyeyi alacak durumdayız” diye konuştu.

Adaylık başvurularında İl Başkanının mutlaka haberi olacağını kaydeden Akmeşe bu konu ile ilgili Genel Merkezde yapılan bir toplantıda alınan kararı dile getirdi ve şunları söyledi;” il başkanları toplantısında konuşulan en önemli konularında biri de il başkanının haberi olmadan adaylık başvurusu yapılmayacak olmasıdır. Mutlaka il başkanının bilgisi olacak bilhassa teşkilatlarda görev yapan arkadaşlar, il başkanı ve genel başkanının izin verirse görevlerini bırakabilecekler. Arkadaşları biz nerede dahi iyi faydalanırsak ona göre hareket edeceğiz”DEDİ.

Akmeşe, CHP’li Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın aday adaylığı başvurusunu yaptığını hatırlatarak, “Recep Gürkan aday adaylığı başvurusu yaptı, hayırlısı olsun diyoruz biz. Gürkan ne yaptın da tekrar kendinde o gücü buldu?” diye sordu. Akmeşe ayrıca halkın boş laflara artık kanmayacağını da belirterek, bu yerel seçimde halkın iktidar yana olacağını ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER