SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Başkan Gürkan araya girdi,fırıncılar geri adım atarak eski fiyata dönme kararı aldı.

Başkan Gürkan araya girdi,fırıncılar geri adım atarak eski fiyata dönme kararı aldı.
Bu haber 14 Kasım 2020 - 19:19 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

Edirne’de bazı fırıncılar, 210 gram olan ekmeği 200 grama düşürerek fiyatını da 1,5 liradan 2 liraya yükseltmişti. 6 Kasım 2020 tarihinden bu yana resmi olarak zam gelmemesine rağmen 200 gram olan ekmeği 2 liradan satan fırıncılar adına Edirne Fırıncılar Derneği  Başkanı Yılmaz Canbaz, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile bir araya geldi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ekmek fiyatının eski tarifeye döndüğünü belirterek Edirne halkı adına fırıncı esnafına teşekkür etti. Gürkan, “Fırıncı esnafımız yaptığımız toplantı sonunda, 6 Kasım’dan beri uyguladıkları 200 gr/2 TL ekmek fiyatı uygulamasını sona erdirdi. 210 gram ekmek bugünden itibaren yine 1,5 TL’den satılacak. Fırıncı esnafımıza hassasiyetleri ve anlayışları için Edirne halkı adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Valilik ve belediye olarak esnafımızın yasal süreçlerinin takipçisi olacağız” dedi. 

Edirne Fırıncılar Derneği Başkanı Yılmaz Canbaz da, fiyat konusunda uzlaşmaya varıldığını fakat girdi maliyetlerinin yüksek olmasından dolayı böyle bir değişikliğe gittiklerini açıkladı. Canbaz, “6 Kasım itibarıyla fırıncının uygulamaya başladığı 2 TL’ye ekmek satışı ile alakalı kamuoyunda bilinçsizce bir tartışma başlamıştır. Bizler Edirne fırıncıları olarak kepenklerimizi kapatmamak için bu yola başvurduk. Ayrıca şehrimizdeki alt gelir grubunun yoğun olarak yaşadığı Kıyık bölgesinde yaşayan vatandaşlar için bu süreçte fiyat geçişi olmadığı gibi 1.25 ve 1.50 TL olarak satışa devam edilmiştir. Bugün Edirne Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’ın daveti üzerine toplanmış olup, konu ile ilgili bir uzlaşmaya varılmıştır. Bu süreçte halkımızla karşı karşıya geldik, devletimizle karşı karşıya geldik. Oda başkanlarımız bu süreçte kesinlikle üyelerimizin arkasında durmamıştır. Biz devletimize, milletimize bağlı esnaf olarak, bugün itibariyle son bir fedakarlığa giriyoruz. Bugün itibariyle ekmek tekrar eski fiyatına dönmüştür. Dediğimiz gibi bu fırıncıların son fedakarlığıdır” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER