SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BAŞKAN GÜRKAN DEV BİR YATIRIMA DAHA İMZA ATIYOR…

Gürkan,İnteraktif Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü için kolları sıvadı

BAŞKAN GÜRKAN DEV BİR YATIRIMA DAHA İMZA ATIYOR…
Bu haber 07 Temmuz 2018 - 15:21 'de eklendi ve 968 kez görüntülendi.

2014 Seçimlerinde Edirne halkının oyları ile Belediye Başkanlığı görevine başlayan ve vadettiği birçok yatırımın içinde en önemli büyük ve elzem olanları seçerek bu dönemde hayata geçiren Belediye Başkanı Recep Gürkan şimdide Çocuklar için Türkiye’nin en büyük İnteraktif Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü için kolları sıvadı ve Balkanların en büyük yatırımının projesi hakkında bilgiler vererek Edirne’li çocuklara kazandırmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye olarak bu projenin Türkiye ve Balkanlar’ın en büyük İnteraktif Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü olacağını söyledi. Uzun zamandır bu proje üzerinde çalıştıklarını kaydeden Gürkan, projenin hazırlanmasında Ankara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Ankara Üniversitesi Çocuk Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurul Başkanlığı’nın katkılarıyla MEB müfredatına uygun hareket edildiğini belirtti.

Ayni zamanda Eğitimci olan Başkan Gürkan bu müzenin Eğitim Öğretim yönünden işlevsellik kazanması için bazı özellikler kazandırıldığını söyleyerek açıklamasını şöyle sürdürdü; “Okul dışı öğrenme ortamları olan Çocuk Müzeleri, bireylere gerçek nesneler ve objeler sunarak, bireylerin bilgiyi ilk elden deneyimlemelerini; olumlu tutum, inanç, değer, karar, bakış açısı gibi ‘’HAYATİ’’ konularda “FARKINDALIK” geliştirmelerini sağlar. EZBERCİLİKTEN kurtarır, ÖĞRENİM imkanı verir. Bu misyonu, düzenlediği; aile eğitim söyleşileri, yaz ve kış okulları, yıllık üyelikler, düzenlediği çeşitli kurslar okullardaki eğitim programlarını destekleyen ve güncellenen müze eğitim programlarıyla, tiyatrolarıyla, drama uygulamalarıyla, etkinlikleriyle, sergilerle, kamunun ve sivil toplum örgütlerinin ve üniversitelerin iş birlikleriyle bireye deneyimleme olanağı sunarak yerine getirir.” diyerek yatırımın Edirne için hayırlı olmasını diledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER