SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Başkan Gürkan, mal beyanı konusundaki iddialara çok sert cevap verdi

Şahsiyetleri şerefleri onurları karakterleri varsa suç duyurusunda bulunsunlar.

Başkan Gürkan, mal beyanı konusundaki iddialara çok sert cevap verdi
Bu haber 13 Mart 2019 - 7:47 'de eklendi ve 293 kez görüntülendi.

Katıldığı Televizyon Programında konuşan Başkan Gürkan, bütün mal beyanlarının görev yaptığı kurumlarda mevcut olduğunu söyleyerek, “benimle ilgili iddiası olanlar şahsiyetleri karakterleri varsa hemen savcılığa gidip suç duyurusunda bulunsunlar” dedi. Başkan Gürkan, 45 milyon iddiaları ile ilgili olarak ise, “Seçildiğimin bir iki ayı hariç beni Bulgaristan Svilengrad’ta bir kere gören varsa ben bu görevi bırakacağım” dedi.

Başkan Gürkan Dersim’li olduğu şeklindeki iddialar konusunda da açıklamalarda bulunan Gürkan,Türkiyenin neresinden olursam olayıp bununla gurur duyarım.Hangi kökenden olursam olayım yine gurur duyarım ama ben Evlad-ı Fatihan torunuyum.Kökenimiz Balkanlardır.Gürkan, zengin bir ailenin çocuğu olduğunu belirterek, “bizim lakabımıza Recolar derler. Bey torunuyum ben” dedi.

45 Milyon liralık serveti olduğu ve bunu da Bulgaristandaki kumarhaneden kazandığı şeklindeki iddayı da yanıtlayan Gürkan; “Ben 5 yıldır belediye başkanıyım. Seçildiğimin bir iki ayı hariç beni Bulgaristan Svilengrad’ta bir kere gören varsa ben bu görevi bırakacağım. Ama ben bu iddiayı ortaya atanların kumarhanelerde yüz tane fotoğrafını gösterebilirim. Bu çirkin iftirayı bana atmaya çalışan kişilerin şahsiyeti şerefi onuru gururu varsa, benimle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmuyorlarsa şahsiyetsizdirler.Geçen seçimde de buna benzer konular çıkardılar. Bir sürü mahkeme dosyası var falan. Ben devlette 27 yıl görev yaptım. Bu sürece belediyeden ekonomik olarak daha büyük kurumları yönettim. Bu 27 yıl boyunca hakkımda bir tane idari soruşturma açılmışsa bir tane sanık ifadesi vermişsem, getirsinler bu görevi bırakacağım. 27 yıl bir soruşturma geçirmeden bu görevleri yaptım. Atarken destekli atmak lazım. Çamur at izi kalsın ama halk bu karakter yoksunu insanlara inanmadığını sandıkta gösteriyor. Aslında kendileri bunları yapanlar. Beş yıllık Belediye başkanlığı dönemimde her dört ayda bir müfettiş geldi.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER