SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Başkan Gürkan’dan hem zam hemde ders…

65 yaş üstü vatandaşlara surat yapamazsınız, sitem edemezsiniz, hakaret edemezsiniz

Başkan Gürkan’dan hem zam hemde ders…
Bu haber 02 Ağustos 2019 - 11:14 'de eklendi ve 212 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, belediye meclis toplantısında yaptığı konuşmada kendisine gelen şikayetlerle ilgili şehir içi yolcu taşımacılığı yapan Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS)’un yönetimi ve şoförlerini sert bir dille uyardı.

Başkan Gürkan, ETUS şoförlerinin 65 yaş ve üstü ücretsiz binen vatandaşlara güler yüzle davranması gerektiğini söyledi.

Gürkan, “ETUS’un çok hatası da var. Şoförler çok saygısız. Çok sert yaptırımlar yapacağız size bu konuda. Devletin verdiği hakkı kullanan 65 yaş üzeri vatandaşlar aracınıza ücretsiz biniyor diye ona siz surat yapamazsınız, sitem edemezsiniz, hakaret edemezsiniz. O devletin ona verdiği hakkı kullanıyor. Siz onu parasını verip binen gibi güler yüzle karşılamak zorundasınız ve öyle karşılayacaksınız. Seferlerinizi sıklaştıracaksınız, sayılarınızı arttıracaksınız. Siz de eksikliklerinizi düzeltip Edirne halkına en kaliteli, en güler yüzlü, en nazik, en centilmen hizmeti vereceksiniz. Eğer onu vermezseniz biz de sizin tepenizde oluruz ve belediye olarak her türlü cezayı keseriz” dedi.

Başkan Gürkan, Edirne’de belediye otobüsü olmadığı yönünde gelen eleştirilere de yanıt vererek, Türkiye’nin 51 ilinde belediyelerin ulaşımdan çekildiğini söyledi.

Gürkan, “ Beş yıldır anlatmaktan bıkmadığım ama yorulduğum bir husus da ‘Edirne’de neden belediye otobüsü yok’. ‘Türkiye’de belediye otobüsü olmayan tek şehir Edirne’. Yalanın bu kadarı olmaz. 51 şehirde belediye tamamen ulaşımdan çekilmiş durumda. 51 tane şehirde belediye otobüsü yok. Sadece Edirne’de değil. 2006 yılında 12 metrelik halk otobüsleri alındı, kullanılabildi mi hayır. İşte o yüzden Edirne’de ve birçok ilde belediye otobüsü yok. Daha dün Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi ulaşımı 3.25’e çıkardı. Kimse hiçbir siyasetçi durduk yerde mecbur olmadan fiyat artışına onay vermez, zam da yapmaz” dedi.

 Başkan Gürkan, toplantıda öğrencilere de seslendi.

 Gürkan, “Öğrencilere sesleniyorum. Edirne bütün geçimini öğrenciden sağlayan bir şehir değildir. Çok öğrencimiz var, ama biz öğrencileri yolunacak kaz olarak görmüyoruz. Bütün bütçemiz ulaşıma gidiyor diyorlar. Bir öğrencinin ayda ulaşım olarak ödeyeceği ücret azami olarak 170 lira. Az para değil ama bütçenizi dağıtacak bir para değil. Öğrencileri daha da rahatlatalım, bir çözümünü bulalım. Uzun hattın kalkması nedeniyle sivil de yüzde 20, öğrenci de yüzde 30 indirim geldi.

Mesafeye göre fiyatlandırma. Al kartını, gittiğin durakta in butona okut. Sen bunu yapmıyorsan ısrarla indirim almayacağım diyorsan benim sana yapacağım bir şey yok” dedi. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER