SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BAŞKAN RECEP GÜRKAN’DAN YANGIN DUYARLILIĞI..

Dikkat edelim, uyaralım, sahip çıkalım.

BAŞKAN RECEP GÜRKAN’DAN YANGIN DUYARLILIĞI..
Bu haber 14 Ağustos 2019 - 19:28 'de eklendi ve 208 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan son günlerde yurdumuzun birçok yöresinde meydana gelen yangın felaketleri ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada duyduğu üzüntüyü belirterek bazı bilgilendirmelerde de bulundu.
Başkan Gürkan konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;
“”Her gün yurdumuzun değişik yerlerinden gelen yangın haberleri ile geleceğimiz yok oluyor. Keyif için geleceğimizi yok etmeyelim. Dikkat edelim, uyaralım, sahip çıkalım. Bu ülke, bu dünya hepimizin…Eskişehir Seyitgazi İlçesinde çıkan yangının haberini aldık ve çok üzüldük. Umarız ki en kısa zamanda kontrol altına alınır ve söndürülür. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Büyükersen nezdinde tüm Eskişehir ve Seyitgazi Halkı’na geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.
Orman yangını konusunda bazı açıklama ve tavsiyelerde de bulunan başkan vatandaş olarak milli servetimiz olan Ormanlarımızı bu tür felaketlerden korumamız gerektiğini vurguladı.Başkan Gürkan açıklamasını şöyle sürdürdü;
“”Orman yangını, doğal ya da insani sebeplerden ortaya çıkan ormanların kısmen veya tamamen yanmasıdır. Yıldırım düşmesi, yanardağ patlaması ve yüksek sıcaklık gibi doğal sebeplerle çıkan yangınlar ve sigara, tarımsal ürünler nedenli çıkan insan kaynaklı orman yangınları vardır. Ormanların yanması ekolojik olarak bir çok zarara sebep olur. İklim değişikliği ve kuraklık başlıca sonuçlardır.
İhmal ve dikkatsizlik nedeniyle çıkan orman yangınlarının sebepleri arasında;Ormanda güvenlik tedbiri almadan ateş yakmak.Yakılan ateşi söndürmeden bırakmak. Özellikle mangal için yakılan ateşin söndürülmeden bırakılması.Sönmemiş sigara izmariti ve kibriti yere atmak.” gibi önemli uyarılarda da bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER