SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BAŞKAN VE EŞİ ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ…

ENGELLİLER İÇİN ERİŞEBİLİR KENT PROTOKOLÜ..

BAŞKAN VE EŞİ ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ…
Bu haber 26 Mart 2019 - 22:55 'de eklendi ve 463 kez görüntülendi.

Yoğun bir seçim çalışma temposu içinde gece gündüz dur durak bilmeden koşturan Belediye Başkanı Recep Gürkan eşi ile birlikte katıldığı Protokol İmza töreni sonrasında kutlanan 6 çocuğun yaş günü pastasının kesim töreninde onlarla birlikte oynayarak sevinçlerine ortak oldular.Törene katılan bazı vatandaşların; “Başkan Gürkan anketlerde önde olduğunu öğrenmiş olmanın rahatlığı ile şimdiden zafer kutlaması yapıyor” şeklindeki yorumlar yapmaları da CHP liler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde Türkiye Engelliler Meclisi Edirne Temsilci Nilüfer Sivrikaya Tokgöz ile “Engelliler için Erişebilir Bir Kent Protokolü”nü imzaladı.Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile eşi Esra Gürkan, çocukları bu mutlu gününde yalnız bırakmadı. Çocuklarla yakından ilgilenen Gürkan çiftti; çalan müziklerle dans eden çocukların bu eğlencesine ortak oldu.

Edirne’yi engelsiz bir kent yapma hayallerinin, hedeflerinin olduğunu belirten Gürkan, “Ben çağdaş kenti hep böyle tanımlıyorum; bir engelinin sabah tek başına evinden çıkıp; çarşıya çıkıp her işi tek başına halledip, yine tek başına eve dönebilmesidir, benim için çağdaş kent. Dünyada böyle bir kent var mı? Yok. Ama bu hedeflememiz için sağlam bir gerekçe. Bugün Türkiye Engelliler Meclisi ile ‘Engeliler için Erişebilir Bir Kent Protokolü’nü imzalıyoruz. Bu protokole de bağlı olarak kentimizin önümüzdeki dönem de engelli dostu, engellilerin özgürce yaşadığı bir kent olması için çalışmalarımıza, projelerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Engelliler Meclisi Edirne Temsilci Nilüfer Sivrikaya Tokgöz de Başkan Gürkan’a Esaslı Aday Sertifikasını takdim etti.Öte yandan Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören Yunus ve Emre Yirmibeşler, Işıl Fırat, Mehmet Çelebi, Firdevs Avcıoğlu, Semcer Yücel’in doğum günleri kutlandı. Doğum günü pastasını büyük bir mutlulukla kesen çocuklar düzenlenen partide de doyasıya eğlendi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER