SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BECAN: SEVGİNİN OLDUĞU YERDE ENGEL YOK

Sevgi ve birlikteliğin gücü ile ilerlemeye devam ediyoruz

BECAN: SEVGİNİN OLDUĞU YERDE ENGEL YOK
Bu haber 06 Şubat 2019 - 15:45 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Özlem BECAN, yerel seçim çalışmaları kapsamında Uzunköprü Özel Elele Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, kurum idarecileri, kurumda eğitim gören öğrenciler ve aileleri ile bir araya geldi.

Uzunköprü’de yaşayan engelli vatandaşlar ile ailelerin taleplerini dikkate alarak geliştirdiği ‘ENGELSİZ YAŞAM EVİ PROJESİ’nin mimarı olan Özlem Becan, “Ben her zaman şunu söylüyorum; biz bu yola sevgiyle, Uzunköprülülerin bizlere olan inancı ile güvenlerinden aldığımız güçle çıktık. Sevgi ve birlikteliğin gücü ile de ilerlemeye devam ediyoruz. Burada bulunan ailelerimiz daha ilçe başkanıyken bizzat beni ziyaret edip yaşadıkları sorunlarını iletmişlerdi. O gün kendilerine yardımcı olacağıma, hayatın omuzlarına yüklediği bu ağır yükü sırtlamalarına destek olacağına söz vermiştim. Bugün yine kendilerini ziyaret ettim. Bir anne olarak, yaşadıkları sorunları iyi anlıyorum. Birlikte olduğumuz sürece, birbirimizi sevdiğimiz sürece aşamayacağımız engel olduğuna inanmıyorum. Hayata geçireceğimiz projemizi bu anlamda çok önemsiyorum. 31 Mart’ta göreve geldiğimizde en kısa süre içerisinde projemiz ile ilgili çalışmalarımıza başlayacağız” şeklinde konuştu.

CHP Uzunköprü Belediye Başkan Adayı Özlem BECAN açıklamasında ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krize de vurgu yaparak, “Türkiye’de ekonomik şartlar belli. O yüzden çalışan annelerimize destek olacağız. Çocuklarımızı en iyi şekilde eğiteceğiz. Onların da derdine derman olacağız. Genç kardeşlerimiz için projelerimiz var. Ailelerimizin ulaşım ile ilgili sorunları çözebilmek için geliştirdiğimiz projelerimiz de var. Tahsis edeceğimiz bir aracımızla onları istedikleri yerlere kolayca ulaştıracağız. Gençler için, engelli kardeşlerimiz için onlar için özel alanlar tasarlayacağız. Onların hayatın içine daha fazla dâhil etmek adına ben ve arkadaşlarım her türlü projenin arkasında ve yanında olacağız” dedi.

Becan ziyaretin ardından kurumda eğitim gören çocuklarla bir süre vakit geçirerek, çocuklar için özel olarak hazırlatılmış ‘Nutuk’ kitabını hediye etti. Ziyarete katılan aileler, Becan’ın samimiyetinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, ‘Özlem Hanım başkan olduğunda kendisinin bize birçok konuda yardım ve destek olacağına inanıyoruz. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyoruz” şeklinde konuştular.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER