SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BELEDİYE KİRACILARINA BELEDİYE MECLİSİNDEN KOLAYLIK..

BELEDİYE KİRACILARINA BELEDİYE MECLİSİNDEN KOLAYLIK..
Bu haber 07 Nisan 2021 - 12:48 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Meclisinin bugünkü oturumunda belediye kiracılarından iş yeri kapalı olanlardan üç ay daha kira alınmaması, açık olanlardan ise yüzde 25 oranında kira alınması mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin en çok vaka olan 12. İl konumunda olduğunu söyleyerek, belediye kiracılarından faaliyeti duran işyerlerinden üç ay kira almayacaklarını, açık olanlardan ise yüzde 25 oranında kira alacaklarını söyledi.

Gürkan, “pandemi maalesef devam ediyor ve şehrimiz yüksek riskli iller kategorisinden bir türlü çıkamadı. Bugün Sağlık Bakanının açıkladığı tablo var. 12. Sıradayız vaka sayısı anlamında. İnşallah toparlayacağız. Bu süreçte 2020 yılında kiracılarımızla ilgili kapalı olanlardan üç ay kira almama kararı almıştık, uyguladık. Yine Aralık ayı meclisinde aldığımız bir kararla 2020 Aralık, 2021 Ocak ve Şubat aylarında kapalı olanlardan kira almamak, açık olanlardan da kira bedelinin sadece yüzde 25’ini almak hususunda karar vermiştik. Ancak pandemi bir türlü geçmedi bitmedi. Vaka sayıları giderek arttı bu yüzden kira cılarımıza bir kez daha bir can suyu verebilmek adına 2021 Mart- Nisan ve Mayıs aylarında tamamen kapalı olanlardan kira almamak, açık olanlardan da kira bedellerinin yüzde 25 oranında alınması hususu gündemimizde.Toplamda kiracılarımızdan kapalı olanlardan 9 ay boyunca kira almamış olacağız. Açık olanlardan da 6 ay boyunca yüzde 25 oranında kira almış olacağız” dedi.

Belediye kiracılarından işyeri kapalı olanlardan üç ay daha kira alınmaması, açık olanlardan ise yüzde 25 oranında kira alınması mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER