SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Belediye Meclisinden Arife günü mesaisi…

9’u gündem dışı 22 madde görüşülerek karara bağlandı.

Belediye Meclisinden Arife günü mesaisi…
Bu haber 03 Haziran 2019 - 21:54 'de eklendi ve 300 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Meclisinin Haziran ayı toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Recep Gürkan Başkanlığında yapılan toplantıda 9’u gündem dışı olmak üzere toplam 22 madde görüşülerek karara bağlandı.Toplantı öncesinde Ak Parti grubunun su ve ulaşım ücretlerinde indirim yapılması yönündeki önergesi gündem dışı madde olarak kabul edildi.

Edirne Servis İşletmecileri Esnaf Odası’nın Servis araçları hizmet tarifesine zam yapılması talebi Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi. Toplantıda Edirne Belediyesi’nin Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikasına üye olması ve Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın belediyeyi temsilen yetkilendirilmesi oy birliği ile kabul edildi. Gündemin bir diğer maddesinde ise çocuklara trafik eğitim parkı kurulması için Edirne Valiliği İl Özel İdaresi ile ortak işbirliği projesi için protokol imzalanması konusunda Başkan Gürkan’a yetki verilmesi kabul edildi. Başkan Gürkan, Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı kısa sürede hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın şehir içi toplu ulaşım indi bindi ücretlerinde iyileştirme yapılması yönündeki talebi, Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.Gündemin bir diğer maddesinde ise esnafların işgaliye ücretleri yeniden belirlendi. Seçimlerden önce masa sandalye işgaliye harçlarını kaldırdıklarını açıklayan Başkan Gürkan, ancak kanunen bunu kaldırma yetkisi olmadığını, daha önce 1,5 lira olan bedelin komisyon tarafından en düşük bedel olan 60 kuruş olarak belirlendiğini ifade etti. Masa sandalye işgaliye harçları günlük 60 kuruş olarak oy birliği ile kabul edilirken, Başkan Gürkan, esnafları sarı çizgiyi aşmamaları konusunda uyardı. Gürkan, “sarı çizginin dışına çıkan esnafa her türlü cezai işlem uygulanacak” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER