SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Belediye Personeli dönüşümlü çalışacak..

Belediye Personeli dönüşümlü çalışacak..
Bu haber 21 Kasım 2020 - 20:12 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildi. Koronavirüs vaka sayılarındaki kritik artış sebebi ile yayınlanan genelge doğrultusunda belirli gün ve saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da bu kapsamda, Edirne Belediyesi personelinin dönüşümlü çalışmaya geçtiğini, 14 gün çalışmak üzere iki ayrı ekip oluşturulduğunu ve herhangi bir temaslılık durumu olur ise diğer ekibin devreye gireceğini kaydetti. Gürkan, “Kimin pozitif çıkacağını hiç birimizin öngörmesi, kestirmesi mümkün değil. Belediyelerin bir yavaşlatabileceğimiz, bir durdurabileceğimiz bir de ne olursa olsun sürdürmesi gereken hizmetleri var. Bu anlamda pozitif vakaların artmasıyla beraber arkadaşlarımız gerekli ekipleri oluşturdular ve dönüşümlü çalışmaya başladık. Örneğin su kanal ekibinde arıza ekiplerimiz şu anda dönüşümlü olarak çalışıyor. İlave tedbirler aldık. Oraya ilave personellerle takviye yaptık. Ama örneğin Kültür İşleri… Şu anda herhangi bir etkinlik, festival yok. Oradaki arkadaşlarımızın bir kısmını ihtiyaç olan birimlere takviye yapıyoruz. Büyük bir kısmını da dönüşümlü olarak çalıştırıyoruz. Bu akşamdan itibaren bilindiği üzere hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatler arasında da görev başında olan tüm arkadaşlarımızın isimlerini İnsan Kaynakları Müdürlüğü’müz tespit etti ve emniyete, valiliğe bunları bildirerek çalışmalarını sağlayacağız. Edirne’de belediye olarak gerek kısıtlama saatlerinde gerekse diğer saatlerde kendi içimizde dönüşümler var; bir ekip 14 gün çalışacak. Diğer ekip 14 günlük sürede dönüşümde olduğu için çalışmayacak. Ama bu arada diyelim ki bir temaslılık oldu diğer ekip devreye girecek. Bu şekilde planlayarak hizmetlerin aksamamasını sağlamaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı. Gürkan, altyapı çalışmalarının da devam edeceğini söyleyerek, “Pandemiye rağmen alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımıza gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Başkan Gürkan, “Örneğin bir su patladı. Bazen vatandaşlarımız mesaj atıyorlar. Telefon ediyorlar. ‘Şurada su patlamış’ diyorlar. Biz o günkü patlakları patlamanın oranına göre sıraya koyuyoruz. Diyelim ki bir sokakta ana boru patlamış. Her tarafı su almış. O patlak bizim önceliğimiz. Ama bir sokakta bizim deyimimizle sızma şeklinde bir patlak var. Onu sonraya bırakabiliyoruz. Hepsi bilgimiz dahilinde ama kendi planlamamız çerçevesinde ekiplerin çalışma programına göre onları ayarlıyoruz. Hepsini yeri geldiğinde yapıyoruz. Alt yapı iyi gidiyor. Ana arterlerin büyük çoğunluğu bitti. Bugün de Yaylabayırı dediğimiz bayırda kottan dolayı bir problem vardı. O yüzden bütün zemini söktük. Şu an itibariyle orası asfaltlanıyor. Cem Evi’ne kadar olan rampayı asfaltlıyoruz. Yarından itibaren oraya kadar olan bölge de asfaltlanacak. Ondan sonra İlhami Ertem Caddesi asfaltlanacak. Yama yapılması gereken yerlere yamalar yapılıyor. Bazen vatandaşlarımız ‘Bizim sokağımıza niye yama yapıyorsunuz? Niye asfalt yapmıyorsunuz?’ diyor. Bizim asfalttaki bozulmalarla ilgili belli bir oranımız var. O oranın üzerindeyse tümüyle asfalt yapıyoruz ama o oranın altındaysa tümünü asfalt yapmaya gerek yok. Yazıktır, günahtır. Sadece kesilmiş yerleri asfaltlayarak oralarını da düzenlemiş oluyoruz. Pandemiye rağmen alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda da iyi gidiyor. Bir sıkıntı yok. İçme suyu hattı çalışması biten yerlerde abone bağlantılarımız yapılıyor. Parsel, baca bağlantılarımız yapılıyor. Vatandaşlarımıza gösterdikleri sabır ve anlayış için teşekkür ediyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER