SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BELEDİYE TUVALETLERİ AÇIK İHALE İLE KİRAYA VERİLECEK

KENT MERKEZİNDEKİ TUVALETLERİN ONARIMI BAŞLADI.

BELEDİYE TUVALETLERİ AÇIK İHALE İLE KİRAYA VERİLECEK
Bu haber 03 Ağustos 2019 - 12:39 'de eklendi ve 204 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı oturumunda şehir merkezindeki umumi tuvaletlerin açık ihale ile kiraya verilmesi oy birliği ile kabul edildi.Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kent merkezinde bulunan tuvaletleri boşaltarak onarımlarını yapıp açık ihale usulü ihaleye çıkaracaklarını söyledi.

Gürkan,“Vakıflarla bir buçuk yıl önce yapmış olduğumuz bir protokolle daha önce Selimiye Camisi’nin bahçesinin içerisindeki kadın ve erkek tuvaletlerini Vakıflar Bölge Müdürlüğü kiraya veriyor ve gelen ziyaretçiler ücretli olarak yararlanıyordu. Ben Selimiye Cami gibi dünya mirasında camiyi ziyaret için gelen vatandaşlardan ücret alınmasını doğru bulmadığım için Vakıflardan talepte bulundum ve Vakıflar Belediyeye ücretsiz kullanılmak üzere o tuvaletleri tahsis etti. Biz de altı kişi görevlendirdik, temizliği bakımı belediyeye ait. 1,5 yıldır Selimiye Camii’nin tuvaletlerini Edirne Belediyesi hiç kimseden ücret almadan vatandaşın hizmetine sundu, sunmaya da devam ediyor.

Kent merkezinde bulunan beş adet tuvaletten başlayarak bu tuvaletlerin boşaltılmasını sağladık. Çünkü birinin işletmesindeyken belediye bütçesinden para harcamamız onarım yapmamız mümkün değil hukuki olarak. Şu anda bir tanesinin onarımı tamamen bitirildi, diğerlerinin devam ediyor. Bayrama kadar inşallah onlar da bitirilecek. İlk etapta beş tuvaleti daha sonra da diğerler altı tuvaleti 10 yıl süreyle açık ihale ile ihaleye çıkarıp kiracılarına vermeyi düşünüyoruz” dedi.

Meclis üyelerini oylarına sunulan teklif oy birliği ile kabul edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER