SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul ve kurumlara ödül

Amaç; sağlıklı nesiller yetiştirmek..

Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul ve kurumlara ödül
Bu haber 11 Ocak 2020 - 8:16 'de eklendi ve 498 kez görüntülendi.

Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazanan Okul Ve Kurumlarımıza Sertifikaları Düzenlenen Ödül Töreni İle Verildi.
Bakanlığa bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü imzalanmış, protokol ile yeterli eğitimi almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde yapılan çalışmalar sonucunda 2019-2020 eğitim öğretim yılında Beyaz Bayrak Sertifikası alan okullarımıza 98 resmi/özel okul/kurumumuz daha eklendi.

2019-2020 eğitim öğretim yılında Beyaz Bayrak Sertifikası almaya hak kazanan okullarımıza Beyaz Bayrak, Sertifika ve Pirinç Levhaları 09 Ocak 2020 Perşembe düzenlenen törenle verildi.

Devecihan Kültür Merkezinde düzenlen törene İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Kamu Hastaneleri Başkanı Uzm. Dr. Sayın M. İshak Yıldırım, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sayın Selma Heves Yılmaz, Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ve Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okul ve kurumlarımızın yöneticileri katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER