SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BİRLİK VE BERABERLİK EN ÖNEMLİ GÜCÜMÜZDÜR

Harekâtta başarı, bizim içerideki birlik ve beraberliğimize bağlıdır.

BİRLİK VE BERABERLİK EN ÖNEMLİ GÜCÜMÜZDÜR
Bu haber 11 Ekim 2019 - 13:24 'de eklendi ve 179 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, “Suriye’ye yapılan harekâtın millî bir mesele olduğunu söyleyerek, böyle önemli zamanlarda en fazla ihtiyaç duyduğumuz şeyin birlik, beraberlik olduğunu söyledi.

Suriye’nin kuzeyinde kurulmak istenen terör yapılanmasının Büyük Ortadoğu Projesi’nin bir parçası olduğunu söyleyen Demirkıran açıklamasına şöyle devam etti;

Askerimizin başarısı için millet olarak dua ediyoruz. Terör unsurlarının, Amerikan, İsrail destekli terör devleti tehlikesinin ortadan kalkması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Amerika’nın 30 bin TIR askeri malzemeyle ikmal ettiği fitne hareketi bütün bölgeyi tehdit etmektedir. Bununla birlikte bir önemli hususu da ifade etmek istiyoruz; Askerin sınır ötesindeki bir harekâtta başarısı, bizim içerideki birlik ve beraberliğimize bağlıdır. Asker dışarıda başarılı olsa da, içeride birlik olamıyorsak, kazanılan zaferlerin anlamı zayıflayacaktır. Bu vesileyle belirtelim ki, dışarıya “Barış Pınarı Harekâtı’nı niçin yaptığımızı” anlatırken elde edeceğimiz başarılar kadar, içerde milli birlik ve beraberlik yolunda atılacak adımlarda da başarıya odaklanmalıyız. Bunun için atılacak ilk adım tabii olarak iktidara düşmektedir. Mutlaka istişarelerin, görüşmelerin yapılması, diyalogların kurulması gerekir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER