SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BU MESELE, BİR GELECEK MESELESİDİR

Bütün mazlum coğrafyalara Ramazan bir kurtuluş olsun.

BU MESELE, BİR GELECEK MESELESİDİR
Bu haber 13 Mayıs 2019 - 17:38 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi, dernek üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine iftar yemeği verdi. Aşiyan Düğün Salonu’nda düzenlenen programa Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ve Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş de katıldı.

AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş’in yaptığı selâmlama konuşmasının ardından kürsüye gelen AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Filistin’de yaşananları işaret ederek, “Başta Filistin olmak üzere bütün mazlum coğrafyalara Ramazan bir kurtuluş olsun. Ramazan’dan bir gün önce onlarca Filistinli kardeşimiz şehadet şerbetini içti. Bu haberleri duyunca üzülüyoruz, basın açıklamaları düzenliyoruz, çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Fakat bizim daha büyük işler yapmamız gerek.” dedi.

Konuşmasının devamında; “Son zamanlarda, çok büyük ahlaksızlıklara şahit oluyoruz. İnternet üzerinden oynanan oyunlarla her gün intihar eden çocuklarımız var. Çok basit gerekçelerle yıkılan aileler var. TV dizileriyle sürekli ahlaksızlık servis ediliyor. Lüks, israf, taciz, cinnet hali gün geçtikçe artıyor. Yaşanan ahlaksızlıklar ortaya çıkınca müeyyide şekli hemen gündeme geliyor. Tabi ki caydırıcı cezalar önemli, ancak suçun oluşmamasını sağlayacak tedbirler daha da önemli. Biz AGD olarak bu sıkıntıların çözümü için resmi veya sivil tüm iş birliklere sonuna kadar açığız. Çocuklarımızın, gençlerimizin saçının teline zarar gelmemesi bütün işlerimizden daha da önemli. Hepimiz kendimize gelelim bu mesele bir gelecek meselesidir.” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER