SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“Bu zihniyet 30 senedir bu işi çözemedi ancak biz bu işi çözeriz”

AKMEŞE;Senin krediyi ödemeye gücün var mı ?

“Bu zihniyet 30 senedir bu işi çözemedi ancak biz bu işi çözeriz”
Bu haber 01 Aralık 2018 - 14:33 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın altyapı çalışmaları için İller Bankası’nın krediyi onaylamadığı yönündeki açıklamasına iktidar partisinin il başkanından ilginç bir açıklama geldi. Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, “İller Bankası senin babanın parasını vermiyor” diyerek, Edirne Belediyesi’nin kredi limitini doldurduğunu öne sürdü.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentin altyapı sorununun çözümü için çalışmalara başlayamadıklarını, bunun da İller Bankası’nın krediyi onaylamamasından kaynaklandığını belirtmişti. Altyapı çalışmalarında kullanılmak üzere 215 milyon liralık kredi için İller Bankası’nın onayını beklediklerini kaydeden Başkan Gürkan, “4 Aralık 2018 tarihine kadar İller Bankası krediyi onaylamazsa belediye olarak kendi imkanlarımızla Kocasinan Mahallesi’nden altyapı çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Belediye Başkanı Gürkan’ın açıklamasına cevap veren Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, “İller Bankası senin babanın parasını vermiyor. Senin krediyi karşılamaya gücün var mı” diyerek, Edirne Belediyesi’nin kredi limitini doldurduğunu öne sürdü. Akmeşe, kentteki altyapı sorunun çözümünün bir zihniyet meselesi olduğunu ifade ederek, “30 senedir bu zihniyet bu işi çözemedi ancak biz bu işi çözeriz” açıklamasında bulundu.

Öte yandan Ak Parti’nin belediye başkan adayı önümüzdeki hafta belli oluyor. Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, adayın birkaç gün içinde açıklanacağını söyledi.

Akmeşe, Edirne’deki yoğun yağış nedeniyle bazı köylerin büyük zarar gördüğünü, bu nedenle Afet bölgesi kapsamına alınması için çalışmalar olduğunu, köylülerin zararının karşılanacağını açıkladı. Akmeşe ayrıca, Kırkpınar alanının yenilenmesiyle ilgili projenin onaylandığını söyledi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER