SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

BUGÜN EDİRNESPOR YAZILIR İŞTE….

Başkanımız Recep Gürkan,Kulüp Başkanı Savaş Üner ve Yönetimi ile teknik heyet ve Futbolcuları tebrik ediyorum.

BUGÜN EDİRNESPOR YAZILIR İŞTE….
Bu haber 03 Ağustos 2020 - 15:54 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.

Sporla olan ilişkimi ve ilgimi takipçilerim bilirler.Gençlik yıllarımızda amatör futbolcu oluşum,çok uzun süreli olmasa da 5 yıla yakın bir süre Orta Okulda Beden Eğitimi öğretmenliği yapmam,yıllarca saha komiserliği,tertip komitesi üyeliğinden sonra Edirne sporun 2.ve 3.profesyonel liglerde mücadele ettiği yıllarda oluşan beş yönetimde Başkan yardımcılığı,As Başkanlık,Genel Sekreterlik,Basın Sözcülüğü gibi yöneticilik görevlerinde bulunmam ve hepsinden önemlisi de üç dört yıl öncesine kadar Edirne’de yayın hayatını sürdüren iki Televizyon kanalında da 15 yıla yakın bir süre Spor Sorumsu ve Spor Programı yapımcısı ve sunucusu görevinde bulunuşum beni uzun yıllar spor ile iç içe yaşamaya yöneltti.

Ülke genelinde ve bilhassa da Trakya takımlarında yaşanan kriz nedeniyle düşüş yaşayan birçok kulüp gibi önce 2.ligden,daha sonra da 3.ligden küme düşerek amatör liglerde mücadele etmeye başlayan Edirne sporun sonradan kurulan Bal ligindeki mücadelesi ile 18 yıl sonra noktalandı ve Edirnespor Futbol Federasyonunun almış olduğu bir karar ile 3. Profesyonel Ligde oynamaya hak kazandı.Sanırım en çok sevinen,mutlu ve bahtiyar olanların başında geliyorum dur.

Çünkü mücadelenin ne kadar zor ve maddi manevi destek isteyen uğraş olduğunu çok iyi bilenlerdenim.Bal Ligi yani Bölgesel Amatör Liglerde adı gibi amatörlükle ilgisi olan bir lig değil.Belkide Profesyonel Liglerden daha fazla maddi gereksinime ihtiyaç duyulan liglerdi. Hal böyle olunca zaten parasal sıkıntılar ve Halk desteğinin azlığı hatta yokluğu nedeniyle bu durumlara düşmüş takımların tek güvencesi Belediyeler oluyor.

Önceki Başkan Sedefçinin 6 yıllık bir mücadeleye rağmen başarı yakalanmayışı nedeniyle Belediye Başkanlığı ile birlikte kulübü de bırakması ile bir anlamda yeni seçilen Başkan Recep Gürkan’ın kucağında kaldı Edirnespor.

Kulübe sahip çıkacağını açıklamasının ardımdan Cesurun kahvaltı salonunda bir toplantı yaparak bu konuda maddi ve manevi destek verebilecek,emek ve güç harcayabilecek kişileri davet etti.Yeni Ameliyat olmuştum ve bana da davetiye gelince gittim ve gerçekten de ileriye dönük birçok öneriyi konuklara açık seçik anlatan Başkan Gürkan’ın bu konudaki kararlılığını hissettim. Sağ olsun Gazeteci kardeşlerimin yakın ilgileri sayesinde toplantıyı sonuna kadar takip ettim.Yanımda oturan Gökhan,Mehmet Şenol,Aybatur ve diğer kardeşlerimin ilgi ve alakalarını hala unutamam.

Hep birlikte şuna şahit olduk toplantıda.Birçok kişi Başkan toplantıya çağırdığı için mutlaka para isteyecektir deyip para almışlar yanlarına.Hemde yüklü miktarda.Ama başkan para lafını bile etmedi ve önce inancımızı,birlik beraberliğimizi birlikte sınayıp yola çıkalım mı,yoksa bu işi burada bitirelim mi? Sorusuna cevap arıyordu bu toplantıda.Nitekim birçok kişi her ay ödeme yapacağı miktarı yöneticilere yazdırıp sahip çıkma anlamında örnek davranış sergilediler.Hatta bazıları “Paragöz” değilmiş adam demek ki diyerek beklentilerinin farklı olduğunu hissettirdiler.Bu yolun bulunuşunda hatta yolun meydana getirilişinde en büyük etkenin Belediye Başkanı Recep Gürkan olduğunu sanırım bir Allahın kulu inkar edemez.

Sadece Edirne spor ile de sınırlı kalmayarak başta ASKF olmak üzere onun bünyesindeki tüm kulüplere yardım ve desteğini esirgemeyen Başkan Gürkan,göreve başladığı günden itibaren takdir toplayan birçok etkinlikte ve faaliyette olduğu gibi sporda da kalıcı güzelliklere imza atma gayreti içinde oldu.

Edirnespor hemen her yıl kafaya oynadı.2.sırada olmamış olsaydı bu yükselme kararına girebilirmiydi. Onun için gerek yönetim gerek Teknik heyet,gerekse de taraftar bu konuda üzerine düşüne yaptı ve özlenen Profesyonel ligde mücadele etme şansını yakaladık.İşimiz elbette kolay değil ama inanç ve gayret her şeyin üstesinden gelebiliyor.

Biraz uzun oldu ama yazmayı arzuladıklarımın büyük bölümünü yazamadığım için bir başka gün yeniden Edirnesporu ele alacağız.Hatta 15 Ağustostan sonra yayına girecek olan Yerel Gündem Programıma ilk önce Başkan Gürkan’ı davet ederek daha kapsamlı açıklamalar almayı ve sizlerin bilgilenmesini sağlamayı düşünüyorum.

Başkanımız Recep Gürkan,Kulüp Başkanı Savaş Üner ve Yönetimi ile teknik heyet ve Futbolcuları tebrik ediyor üstün başarılar diliyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER