SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Çağdaşlığa bir adım daha…Artık Tiyatromuz da var..

Vatandaşlar Vali Ekrem Canalp ve Kültür Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Çağdaşlığa bir adım daha…Artık Tiyatromuz da var..
Bu haber 03 Kasım 2019 - 8:17 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

Şehirler Sultanı,Sultanlar şehri Edirne’de kurulan Devlet Tiyatrosu kapalı gişe perde açtı. Medeni ve Çağdaş şehirler arasında yer almasına rağmen bir Tiyatrosu bulunmayan Edirne Rüstempaşa Krvansarayının bir bölümünde yapılan düzenleme ile bir Tiyatro salonuna kavuştu ve ilk olarak Dede Korkut Hikâyelerinden kesitlerin sahnelendiği gecede ‘Bir Nefes Dede Korkut’ isimli oyun izleyenleri büyüledi.

Edirne Devlet Tiyatrosu dün akşam perde açtı. Tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği ilk oyun, tüm biletlerin satılmasıyla kapalı gişe oynandı.Ayşekadında bulunan Tarihi Ekmekçizade Ahmetpaşa Kervansarayı’nda yeni kurulan Edirne Devlet Tiyatrosu, ilk kez perde açtı. İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncularından oluşan Gökçe Kurt Elitez’in yönettiği tek perdelik  ‘Bir Nefes Dede Korkut’ isimli oyun, büyük beğeni topladı.

Oyunu izleyenlerin büyük bölümü yıllardır kurduğu hayalin gerçekleştiğini, ilk oyunun kapalı gişe oynanmasının da bunun bir örneği olduğunu söyleyerek Edirne’de büyük bir eksikliğin giderilmesini sağlayan Vali Ekrem Canalp ve Kültür Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER