SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ’NDEN ALTYAPI ÇALIŞMALARINA DESTEK

Biliyoruz ki artık “çeşmeden su içebileceğiz!”

ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ’NDEN ALTYAPI ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bu haber 27 Haziran 2020 - 15:25 'de eklendi ve 77 kez görüntülendi.

Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği adına Yönetim Kurulu Başkanı Ayten Eren, yaptığı yazılı basın açıklamasında, altyapı çalışmalarında Edirne Belediyesi’nin yanında olduklarını açıkladı. Eren, bundan altı yıl önce Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği, Edirne Tabipler Odası ve Makine Mühendisleri Odası’nın katılımıyla bir Su Sempozyumu gerçekleştirdiklerini belirterek, burada artık çeşmen su içmek istediklerini dile getirdiklerini, bunun için de altyapının büyük sorun oluşturduğunu ifade etti. Altyapı çalışmalarına başlanması halinde Belediye Başkanına kendilerini yalnız bırakmayacaklarına dair söz verdiklerini belirten Eren, açıklamasında şunları kaydetti:

“Kentimizin yıllardır ertelenmiş, halı altına süpürülmüş bu birincil öncelikli sorunu artık toplum sağlığını tehdit eden bir hal almıştı. Nihayet çalışmalar başladı ve Edirne’nin en önemli meselesine neşter vuruldu. Bu sorunun çözümünde emek sarf eden, destek veren tüm kişi ve kurumlara bizler Edirne halkı adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu süreçte yaşanan sıkıntıların işin gereği olduğunu biliyoruz. Evet, yollarımız kazılacak, toz toprak içinde kalacağız, bazı günler suyumuz kesilecek, belki altyapı sonrası süreçte yolların yeniden yapımı esnasında da uzun bir süre sıkıntılı günler yaşayacağız. Ama biliyoruz ki sonrasında her şey çok güzel olacak. Edirne halkı doğru yapılan işlere tam destek verecektir, hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Biz Edirne Çevre Gönüllüleri Derneği olarak altyapı çalışmalarında emeği olan herkese tekrar kolaylıklar diliyoruz. Biliyoruz ki artık “çeşmeden su içebileceğiz!” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER