SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

CHP 96.YAŞINI KUTLUYOR..

Saat 13.00 te Ataya çelenk sunumu,saat 18.00 de kokteyl gerçekleştirilecek.

CHP 96.YAŞINI KUTLUYOR..
Bu haber 08 Eylül 2019 - 9:11 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Örgütü Gazi Mustafa Kemal Atatürk Tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulan partilerinin 96. Yıl Dönümünü Kutluyor.

9 Eylül Pazartesi Günü Saat 12.45 te Belediye Başkanlığı önünde toplanarak Atatürk Anıtına yürüyecek olan partililer saat 13.00 da Atatürk Anıtına İl Başkanı ve ilçe Başkanları ile birlikte çelenk sunumu yapacaklar.

96. Yıl dönümlerini saat 18.00 da Buzhane Davet Bahçesinde kutlayacaklarını söyleyen İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yaptığı açıklamada

“Eğer bugün ülkemizde sıradan bir halk çocuğu, işçi, köylü, esnaf çocuğu parti başkanı, başbakan, cumhurbaşkanı olabiliyorsa, çok partili demokratik, parlamenter bir sistem işliyorsa, bağımsız bir yargı sistemi varsa, insan hakları, adalet, özgürlük gibi kavramlar toplumun büyük önem verdiği değerlerse bunu Türkiye’nin temeline koyan CHP’dir.

Bu nedenle CHP’liler olarak ne kadar övünsek azdır.

Bu Türkiye Modeli CHP’nin modelidir ve aynı zamanda CHP’nin en büyük zaferidir.

Günümüzde Cumhuriyet’in kazanımları mevcut iktidar tarafından birer birer yok edilmek istenmektedir.

Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir.

Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız, haksızlıklara karşı kararlılığımız devam edecektir.

Bu karşı duruşta en büyük gücü halkımızdan, değerli partililerinden alan CHP, daha da büyüyecek ve gelişecektir.

Bizim “ Benim İki büyük eserim var Biri Türkiye Cumhuriyeti, Diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuz var Bizim İsmet İnönü’ye bizim şehitlerimize borcumuz var.

Cumhuriyet Halk Partisi kişisel menfaatlerini düşünenlerin değil, toplumsal çıkarları için mücadele verenlerin partisidir.

Mücadelemiz evlatlarımıza torunlarımıza yaşanacak bir Türkiye bırakmak içindir

Mücadelemiz gencecik bedenlerin toprağa düşmemesi içindir. Mücadelemiz barış içinde kol kola omuz omuza huzur içinde yaşamak içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle Partimizin kuruluşunun 96. Yılını kutluyorum

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER