SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

CHP Edirne teşkilatı, İstanbul seçimlerini değerlendirdi.

Keyifli ve güzel bir seçim çalışması oldu.”

CHP Edirne teşkilatı, İstanbul seçimlerini değerlendirdi.
Bu haber 25 Haziran 2019 - 9:05 'de eklendi ve 209 kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan ile CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, düzenledikleri basın toplantısında İstanbul seçimlerini değerlendirerek, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

İl Başkanı Pekcanlı İstanbul’da seçimi sevgi ve hoşgörünün kazandığını söyledi.Pekcanlı, “Seçim kampanyası süresince İstanbul’da uzun, yoğun ve keyifli bir çalışma yürüttük. Bu yoğun çalışmanın karşılığını başarılı sonuçla aldık. İstanbul’da sevgi ve hoşgörü kazandı. Ekrem İmamoğlu’nun siyaset anlayışı sadece İstanbul’da yaşayanların değil tüm Türkiye’nin gönlünü kazandı. İstanbul seçimlerinin sonucu tüm Türkiye’yi sevindirdi. Bu tablo siyaset ötesi bir şey. CHP ve İYİ Partiyle alakası olmayan insanlarda süreç boyunca yapılan haksızlıklara karşı geldi. Edirne teşkilatı olarak biz de tüm teşkilatlar gibi seçim çalışmalarına katıldık ve var gücüyle desteğimizi verdik. Keyifli ve güzel bir seçim çalışması oldu.”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise Milletin iradesinin tecelli ettiğini söyledi.

Gürkan, “Öncelikle seçimlerin İstanbul’a, Türkiye’ye, demokrasimize hayırlı olsun. Vatandaşın, halkın hiç kimsenin yanında sonsuza kadar kalmayacağının önemli göstergesi oldu bu seçimler. Halk ne zaman ne yapacağına kendi karar verdiğini bir defa daha gösterdi. Elbette hepimizin fikirlerini alıyor, yapacaklarına bakıyor ama halk, millet iradesi kendi üzerinde hiçbir gücü tanımadığını bu seçimlerle ortaya koydu. Milletin iradesi tecelli etti. Bu bağamda bu seçimlerin hem partimize, hem Ekrem İmamoğlu’na hem öbür taraftan da Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve devletimize hayırlı uğurlu olmalarını diliyorum.Bu seçimde kaybetmişse de kazanmışsa da bütün siyasilerin kendilerine dersler çıkarması gerektiğine inanıyorum. 23 bin farktan, 806 bin gibi farka nasıl gelinebileceğinin de dünya siyaset tarihinde ayrı bir yer olacağını ve sosyolojik çalışmalarda yapılacağına inanıyorum.İstanbul’un seçim haritasına baktığınızda birçok kısmı kırmızılaştı. İlginç sonuçlar var. Fatih ilçesi AK Parti kalesi olarak bilinir ama çok az farkla da olsa Ekrem İmamoğlu önde çıktı. Gaziosmanpaşa ve Bağcılar’da Ak Parti önde ama CHP’nin aldığı oylar korkunç derece. Birçok ilçede İmamoğlu yarışı önde bitirerek kazandı. ‘Her şey çok güzel olacak’ diyorduk, her şey çok güzel oldu. Artık herkes önüne bakacak, 4 buçuk yıl seçimsiz bir dönem bekleniyor. Çünkü gezdiğimiz her yerde insanlar seçimlerden yorulmuş, biz siyasiler de çok yorulduk. Hepimiz ülkemiz için, şehrimiz için proje yapma üretme zamanı. Bu süreçte hiç kimseyi ötekileştirmeden, çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Parti ayrımı yapmaksızın artık vatandaşa hizmet etmek zamanıdır.” 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER