SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

CHP NİN 37.KURULTAYI BAŞLADI. ANA TEMA “HEDEF İKTİDAR”

.Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’da 1.Divan Başkan Vekilliği görevine seçildi.

CHP NİN 37.KURULTAYI BAŞLADI. ANA TEMA “HEDEF İKTİDAR”
Bu haber 25 Temmuz 2020 - 12:42 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

CHP’nin “Hedef iktidar” ana temasıyla gerçekleştirdiği 37. Olağan Büyük Kurultayı başladı. Kurultay, pandemi nedeniyle, seyircisiz ve açık havada, bir amfi tiyatro olan Bilkent Odeon’da gerçekleştiriliyor.CHP liderli Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş ile birlikte saat 11.00 de kurultay alanına geldi. Girişte “hak hukuk adalet” sloganlarıyla karşılandı.

Kurultayın ilk günü olan bugün genel başkanlık, yarın ise Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği seçimleri yapılacak. Pandemi nedeniyle kurultay alanına sadece delegeler, milletvekilleri, belediye başkanları ile onur kurulu üyeleri alınıyor.

Basın mensupları ve diğer konuklar kurultayı, salon dışında yaklaşık 300 metre uzakta oluşturulan ayrı bir bir alanda, ekrandan izleyebiliyor.Kurultay salonu ve dışında oluşturulan alanlarda maske takmak zorunlu ve sosyal mesafenin korunduğu oturma düzeni oluşturuldu. Sık sık da sosyal mesafeye uyulması konusunda anons yapıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Divan Başkanlığı’na seçildi.Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’da 1.Divan Başkan Vekilliği görevine seçildi.

Çerçioğlu konuşmasında;“Kadın olarak divan başkanı seçilmemi, siyasette eşit haklara sahip olmamı sağlayan kurucu liderim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet duygularımı ifade ediyorum. Kadının yüksek yararına olacak karar ve uygulamaların yanındayız. İstanbul Sözleşmesini feshetmek kadına karşı şiddet ve kadın cinayetlerine göz yummak demektir. İstanbul Sözleşmesinin yanındayız ve her zaman olmaya da devam edeceğiz.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6. kez genel başkanlık mücadelesi vereceği kurultayda, aday adaylığını açıklayan eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Kurultay Onur Üyesi Tolga Yarman ve Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner genel başkanlık için mücadele edecek .

CHP Kurultayı’nda gazetecilerin bulunduğu alana gelerek değerlendirme yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu kurultayın iktidar kurultayı olduğunu hatırlatarak, “Bu kurultay diğerlerinden çok farklı. CHP sadece kendisine oy veren insanlar için bir umut kurultayı yapmıyor. Muhalefet ruhunu temsil eden tüm insanları kapsıyor. Dolayısıyla sorumluluğu çok büyük. Bütün delegelerin bu sorumlulukla davranması gerekiyor “ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu dönemde tarihi bir misyon üstlendiğine dikkat çeken İmamoğlu, “Bizim genel başkanımız özelikle son yerel seçimlerde tarihi bir misyon üstlendi. Dolayısıyla bizim genel başkanımız ile ilgili zerre kadar sorgulayacağımız bir şey yok. Etrafını iyi bir yönetimle toplamamız gerekiyor“dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER