SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ÇOCUKLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ

Türkiye hedefi; ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT

ÇOCUKLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ
Bu haber 23 Nisan 2019 - 9:11 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Güler İriş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Güler İriş yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Bugün, yarınımız, geleceğimiz, istikbalimiz ,gözümüzün nuru çocuklarımızdır. Çocuklar bir milletin geleceğidir. Paha biçilmez değeridir. Onlara yapılan her türlü yatırım, milletin kendine yaptığı yatırımdır.

EN ÖNEMLİ İHTİYAÇ, İYİ BİR EĞİTİMDİR.

Gündelik kararlarla şekillenen, mili olmaktan çoktan uzaklaşmış, âdeta yap-boz oyununa dönüşmüş olan eğitim sistemimiz; çocuklarımıza ve ailelerimize güven vermemektedir.

EN BÜYÜK PROBLEM SOSYALLEŞEMEME

En büyük problemlerden biri çocuklarımızın çok az kelime ile konuşmaları, Hayal güçlerini kullanamamalarıdır. Bunun sebebi, televizyon ve internete mahkum bırakılmalarıdır. Bilinmelidir ki, çocuklarımızın, televizyona değil, arkadaşa, bilgisayar oyunlarına değil, beraber oyun oynamaya, birlikte vakit geçirmeye ihtiyaçları var.

Onları kötü alışkanlıklardan, bağımlılık oluşturan madde ve ortamlardan korunmak devletin en önemli vazifesidir. Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde bireysel özgürlük olarak nitelendirilen her türlü nesli bozan alışkanlık, davranış, ve yönlendirmeler ve yayınlar acilen durdurulmalıdır. İlgili kanunlar, bu milletin inanıcına, tarihine, medeniyetinin esaslarına uygun hale getirilmelidir.

Her çocuk, mutlu sağlıklı bir aileyi, Yeterli ve dengeli beslenmeyi, Sağlıklı bir gelişimi, Kendini ifade edebilecek huzurlu arkadaş ve aile ortamını, Maddi ve manevi donanımını temin eden, iyi bir eğitimi hak etmektedir.

Saadet Partisi olarak inanıyoruz ki,Huzur ve barış dolu Türkiye hedefi; ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT diyerek, HAK ve ADALET bilincinin verildiği, İnsana, doğaya ,hayata ve eşyaya hürmetin önemsendiği, Özgür ve özgün düşüncenin kıymetli olduğu, Yüksek standartlarda , teknik donanımlı eğitimi alan çocuklarımızla gerçekleşecektir. ONLAR, EN GÜZELİNİ HAK EDİYORLAR…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER