SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Çömlekakpınar Köyü çiftçileri, sulu tarıma kavuşmanın sevincini yaşıyor.

20 Yıllık Hayal Gerçek Oldu

Çömlekakpınar Köyü çiftçileri, sulu tarıma kavuşmanın sevincini yaşıyor.
Bu haber 29 Mayıs 2020 - 21:59 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.

20 Yıllık Hayal Gerçek Oldu
Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Çömlekakpınar Köyü çiftçileri, 20 yıldır beklediği sulu tarım projesine kavuşmanın sevincini yaşıyor. Projeyle bin 700 dekar arazide daha sulu tarıma geçildi.
Çömlekakpınar Yeraltı Sulama Tesisi Köylüler, yıllardır hasretini çektiği sulu tarıma kavuşmuş olmanın sevincini yaşıyor.
Lalapaşa’nın Çömlekakpınar Köyü’nde bin 700 dekar arazide daha sulu tarıma geçilmesini sağlayan projede yer altı sulama sistemi kullanılıyor. Projede 5 adet kuyu bulunuyor. Kuyulardan su çekebilmek için elektrikli pompa sistemi kullanılıyor. Ayrıca tarlaların başında vanalar bulunuyor.
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, “Çömlekakpınar Köyü’nde bu yıl başlayan sulu tarım, üreticilerin umudu oldu. Çiftçilerin gelirlerini arttıracak olan sulu tarım projesi, hayvancılık bakımından da rağbet görüyor. Sulu tarım projesi hayvancılık yapanların yanı sıra, ürün çeşitliliğini de arttırıyor. Senede tarlasından 1 sefer ürün anca alabilen bölge çiftçimiz artık tarlasından senede 2 kez ürün alabiliyor. Çiftçilerimize ve ülkemizin ekonomisine katkısı büyük olan Çömlekakpınar Yeraltı Sulama Tesisi projesinde emeği geçen, geçmiş dönem AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen’e verdiği destekten dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER