SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Çöp kamyonu Enez Köylere Hizmet Götürme birliğine bağışlandı.

Enez’in yeni bir çöp aktarma istasyonuna ihtiyacı var.

Çöp kamyonu Enez Köylere Hizmet Götürme birliğine bağışlandı.
Bu haber 20 Nisan 2019 - 8:19 'de eklendi ve 414 kez görüntülendi.

Yeni Karpuzlu Belediyesi’nin İl Özel İdaresine hibe ettiği çöp kamyonu, Enez Köylere Hizmet Götürme birliğine bağışlandı. Enez İl Genel Meclis Üyesi Şenol Kılıç, bir tane araçla 19 köyün çöpünün toplanmasının yeterli olmadığını söyleyerek, yeni çöp kamyonu verilmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Kılıç ayrıca, Enez’in yeni bir çöp aktarma istasyonuna ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Toplantıda bir süre önce kardeş belediye olan İpsala Yeni Karpuzlu Belediyesi’nin İl Özel İdaresine hibe ettiği çöp kamyonu, oy birliği ile Enez Köyle Hizmet Götürme Birliği’ne bağışlandı.

CHP Enez İl Genel Meclis Üyesi Şenol Kılıç, Enez’in yaz aylarında nüfus yoğunluğunun arttığını, bir adet çöp toplama aracının yeterli olmadığını belirtti. İl Genel Meclisinde alınan kararla Yeni Karpuzlu Belediyesi’nin hibe ettiği çöp toplama aracının Enez ilçesine tahsis edilmesinden mutluluk duyduklarını söyleyen Kılıç, emeği geçenlere teşekkür etti. Kılıç ayrıca, Enez’in çöp aktarma istasyonuna ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Kılıç, “Enez aylarında nüfus olarak çok yoğun bir ilçe konumuna düşüyor. 19 tane köyümüz var 5 tanesi sahil bölgesinde. Bizim bir tane çöp toplama aracımız vardı. Son iki yıldır çöp toplama aracı konusunda taleplerimiz oldu. 5 tane sahil köyümüz var bu çöpleri toplamak mümkün değildi. Şimdi bir çöp kamyonumuz daha oldu.  Bu çöp kamyonunun verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Enez bölgesinde bize en yakın katı atık tesisi Keşan’da.  Acil olarak bizim bir aktarma istasyonuna ihtiyacımız var başka türlü bunun üstesinden gelmemiz mümkün değil”.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER