SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96’ıncı yıldönümü kutlandı.

Atatürk anıtında tören,buzhane bahçesinde kokteyl..

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96’ıncı yıldönümü kutlandı.
Bu haber 10 Eylül 2019 - 12:18 'de eklendi ve 192 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 96’ıncı yıldönümü Edirne’de törenle kutlandı. CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, ülkenin her zamankinden daha çok CHP’ye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 96’ıncı yıldönümü Edirne’de törenle kutlandı. Edirne Belediye binası önünde oluşturulan kortej Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü. Törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yanı sıra İl ve ilçe başkanları, meclis üyeleri, kadın gençlik kolları başkanları ile partililer katıldı.

Atatürk Anıtı önündeki törende ilk olarak CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı tarafından Anıtta çelenk sunuldu.Günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 9 Eylül 1923 yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan CHP’nin Çağdaş ve aydınlık Türkiye’nin temellerini attığını belirterek, “Eğer bu gün ülkemizde sıradan bir halk çocuğu parti başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı olabiliyorsa, insan hakları, adalet özgürlük gibi kavramlar toplumun büyük önem verdiği değerlerse bunu Türkiye’nin temeline koyan Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

Pekcanlı, “Partimiz, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele etmiştir ve mücadele etmeye de devam edecektir. CHP çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. Şehit haberleri yüreğimize bir kor gibi düşerken suçsuz insanlar hapishanelerdeyken, tacize uğrayan evlatlarımız, çocuk gelinlerimiz içimizi acıtırken adalet arayan ama adaleti bulamayan insanlarımız varken ülkemizde huzur barış adalet var diyemeyiz. Bu nedenle ülkemizin her zamankinden daha fazla Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı vardır. Eşit haklara sahip insanların yaşadığı Bir Türkiye’nin garantisidir Cumhuriyet Halk Partisi.

Her 9 Eylül bizim için yeni bir başlangıçtır. Cumhuriyet Halk Partisi Kurulurken duyulan heyecanı bu gün de bizler yaşamaktayız. Her zaman Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığımız devam edecektir. Ülkemizin aydınlığa çıkması için toplumun çıkarları için örgütlerimizle mücadelemiz devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyor, Bir neferi olmaktan onur duyduğum, partimizin 96. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Anma programı gereği saat 18.00 de Karaağaç Mahallesindeki Buzhane Bahçesinde çok sayıda partilinin katıldığı bir Kokteyl verildi.İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve Belediye Başkanı Recep Gürkan tüm masaları tek tek gezerek katılımcılar ile sohbet edip anı fotoğrafı çektirdiler. Program havai fişek gösterisi ile sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER