SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

‘Destekleme programının takipçisiyiz’

350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak.

‘Destekleme programının takipçisiyiz’
Bu haber 11 Ocak 2019 - 11:13 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu ekonomi destekleme programının takipçisi olacaklarını söyledi. Akmeşe, “Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 üzeri çalışanı olan işyerleri için 3 puan olan desteği 5 puana çıkartılıyor.

Ocak ayında fark ödemesi buğday, mısır çeltik 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL olarak destek sağlanacaktır. AK Parti İktidarında 1 milyon 800 bin esnafa 93,4 milyar TL kredi kullandırdı. Vatandaşımızın hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankasından alacağı krediyle borcunu kapatacak” dedi.

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, ekonomi destekleme programına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Akmeşe, açıklamalarında şu detaylara yer verdi: Türkiye’nin maruz kaldığı 15 Temmuz ve ekonomik müdahaleden sonra milletin devletine sahip çıktığını her tür müdahaleye karşı koyma azmini göstermeleri, bu süreçten sonra ekonomik olarak daha sağlıklı gidebilmek için ortaya çıkan durumu kolay bir şekilde atlatabilmek düzenleme yapmak ve bazı tedbirler alınması gerekmekteydi.
Bu tedbirler içersin de son olarak çok geniş bir şekilde dengeleri de bozmayacak bir şekilde destek ve ödeme kolaylaştırıcı tedbirler uygulamaya konmuştur.
Bunların en son örneği de insanca yaşamanın kaçınılmaz gerekçelerinden olan elektrik, tarımsal faaliyetlerde rahatlama sağlayacak şekilde teşvik ve destek programları ayrıca iyi niyetle yapılmış harcamaların kredi kartı yansımaları ödeme kolaylığı sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.
Bununla ilgili olarak Ziraat Bankası bu sorumluluğu üstlenmiş ve uygulama noktasın da Halk Bankası ile birlikte önemli bir sorumluluk üstlenmişlerdir.
Bu konuda Cumhur başkanımızın açıklamış olduğu iyi niyetin ötesinde bir engel yada tavır olduğu zaman her tür sorumluluğu alarak halkımızın yanın da olacağımızı belirtmek isterim.
Bazen iyi niyetle alınmış olan bu tedbir kararları uygulama aşamasın da farklı yönlere çekilebilmektedir. Hiç kimsenin böyle bir davranış için girmesine müsaade etmeyeceğiz.
Bunun için siz basın mensupları aracılığı ile Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu bu ekonomi destekleme programı takipçisi olduğumuzu, bu programın halkımızı rahatlatacak şekil de bilgilendirme noktasında destek olmanızı istiyoruz.
Bu ekonomik destekler başlıklar halin de anlatacak olursak;
Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw/saat e kadar elektrik tüketimini karşılamak, AK Parti İktidarında 1 milyon 800 bin esnafa 93,4 milyar TL kredi kullandırdı.
Vatandaşımızın hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankasından alacağı krediyle borcunu kapatacak.
Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerinin aylık 80 lira elektrik faturasını karşılayacağız.
Halk Bank esnaf ve sanatkarların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak.
Sigorta prim teşviki uygulaması kapsamında 500 üzeri çalışanı olan işyerleri için 3 puan olan desteği 5 puana çıkartılıyor.
Ocak ayında fark ödemesi buğday, mısır çeltik 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL olarak destek sağlanacaktır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER