SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

DİNAR VE MERİÇ AŞURE DAĞITIMI GELENEĞİNİ BOZMADILAR.

DİNAR; “Aşure ayı bolluk bereket ve  barış getirsin”

DİNAR VE MERİÇ AŞURE DAĞITIMI GELENEĞİNİ BOZMADILAR.
Bu haber 13 Eylül 2019 - 21:58 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.

Edirneli esnaflardan Tarihi Ciğerci Bahri Bey ve Arslanzade Arif Meriç Selimiye Meydanında vatandaşlara aşure ikram etti. Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, “Aşure ayı bolluk bereket ve  barış getirsin”dedi.

Muharrem ayı dolayısıyla Edirneli esnaflardan Bahri Dinar ve Arif Meriç, Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Selimiye Meydanı’nda Fatih Sultan Mehmet Heykeli önünde aşure ikramında vatandaşlara 5 bin adet aşure ikram edildi.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, aşure ayının ülkemize bolluk bereket ve barış getirmesi temennisinde bulundu.Şekerlemeci Arif Meriç de “Tatlı yiyelim tatlı konuşalım, aşure ile bütün dünyayı tatlandıralım” diyerek vatandaşlara aşure ikram etti.

Selimiye Camiine çıkış yolu üzerinde olduğu için diğer illerden gelen birçok vatandaşında katıldığı ikram töreninde ilginç anlarda yaşandı.Her yıl bu geleneğin bu alanda gerçekleştiğini gördüklerini söyleyen İstanbullu Hakkı Arslan ve eşi Hasibe Arslan aşure ayında yapılan bu hayrın çok önemli olduğunu vurgulayarak esnaflara teşekkür ettiler ve gelecek yıl yine ayni tarihte burada olacaklarını ifade ettiler.Çorludan gelmiş olan bir grup vatandaşta Aşure dağıtımını yapan iki esnafı da sık sık Televizyon Programlarında gördükleri için kendileri tanıdıklarını söyleyerek Edirne tanıtımına büyük katkı yapan bu kişilerin değerinin bilinmesi gerektiğini vurguladılar.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER