SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

DOÇ. DR. OKAN GAYTANCIOĞLU’NUN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

İnsana yakışır şekilde yaşadığı Türkiye’yi yaratacağız.

DOÇ. DR. OKAN GAYTANCIOĞLU’NUN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
Bu haber 22 Mayıs 2020 - 12:15 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ EDİRNE MİLLETVEKİLİ DOÇ. DR. OKAN GAYTANCIOĞLU’NUN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Bayramlar toplumsal birliğimizin, güzel geleneklerimizin öne çıktığı günlerdir. Dayanışmanın, bir halk olmanın en güzel örneklerini bu günlerde görürüz.

Bu yıl, içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle alışık olmadığımız bir biçimde bayram kutlayacağız. Büyüklerimizi ziyaret edemeyecek, yakınlarımızla, sevdiklerimizle bir araya gelemeyeceğiz. Yüz yüze görüşmek yerine telefonlarla görüşmek zorundayız. Bütün yurttaşlarımdan sevdiklerinin sağlığı için kurallara uymalarını istiyorum.

Bayramlar en çok çocuklara yakışır, çocuklar da bayramlara. Her çocuğun yüzünün güldüğü bir ülke, hepimizin her gününün bayram gibi geçeceği bir ülkedir aynı zamanda. O zaman bizim birinci görevimiz, yüzleri gülen çocuklarıyla, yarına umutla bakan bir Türkiye yaratmaktır.

Babaların işsiz olduğu, gençlerin iş bulma umudunu kaybettiği, annelerin ‘ne pişireceğim de çocuğuma vereceğim’ diye kara kara düşündüğü bir Türkiye’de, bayramların bayram tadında geçmediğini elbette biliyoruz. Yokluğun, yoksulluğun kol gezdiği bir ülkede bayram kutlanabilir mi? Ama bildiğimiz bir şey daha var: Bu günler geçer. Çocukların güldüğü, gençlerin yarına umutla baktığı, kimsenin yatağına aç girmediği yalansız bir Türkiye kurulur.

Ayrımsız her bir yurttaşımızın geleceğe ümitle bakmasını istemiyorum. Çünkü bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gidenleriz. O, yok olmuş, işgal edilmiş bir imparatorluktan bütün dünyanın saygı duyduğu genç ve güçlü bir cumhuriyeti var ettiyse, bizler de akıl, bilim ve dayanışma ile bütün yurttaşlarımızın insana yakışır şekilde yaşadığı Türkiye’yi yaratacağız.

Bayramlarımızı özgürce kutlamamızı sağlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anarken bütün yurttaşlarımızın bayramını kutluyor, sevdikleriyle birlikte geçirecekleri sağlık ve huzur dolu nice bayramlar diliyorum

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER