SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

DR.FATMA AKSAL PARTİSİNE ŞANS VERİLMESİNİ İSTİYOR.

3Ç problemini Edirne hâlâ çözememiş”

DR.FATMA AKSAL PARTİSİNE ŞANS VERİLMESİNİ İSTİYOR.
Bu haber 08 Ocak 2019 - 14:15 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.

AK PARTİ EDİRNE MİLLETVEKİLİ DR.FATMA AKSAL 31 MART SEÇİMLERİNDE PARTİSİNE ŞANS VERİLMESİNİ İSTİYOR.

Keşan İlçesinde vatandaşlar ile bir araya gelen Fatma aksal yaptığı konuşmada 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel seçimlerde Ak Partisine şans verilmesini isteyerek şunları söyledi;

“Adaylar yavaş yavaş açıklanıyor. Bu hafta tüm adaylarımız belli olacak. Yoğun bir süreç. Çok seçim geçirdik ve inşallah 31 Mart seçimlerinden sonra uzun bir süre seçim olmayacak. Edirne’de adayımızı açıkladık. Çalışmalarına destek veriyoruz ve iyi gidiyor. İpsala’da Mehmet Kerman başkanımız çalışmalarına devam ediyor. Çok iyi çalışıyor. Enez öyle. Aday adaylarımız heyecanla bekliyor. Çok zaman var. Biraz acele ediyoruz. Yaklaşık 3 ay bir süre var. Yerel seçimler genel seçimlerden daha farklı. Yerel seçimlerde aday çok önemli. Bu yüzden zamana ihtiyacı oluyor. Keşan’daki aday adaylarımız gayet güzel çalışıyorlar. Adaylık açıklansın diye beklemiyorlar. Bu seçimlerde sloganımız gönül belediyeciliği. Hizmet yerelde başlar. Sayın Cumhurbaşkanımız bakandan daha çok belediye başkanına değer veriyor. Birinci aşamada insana belediye ile dokunuyorsunuz. AK Parti’nin belediyecilik hizmetleri tartışılmaz. Hizmetin merkezinde insan olmuştur. İnsana hizmeti esas alıyoruz. Edirne genelinde destek istiyoruz. Bir kez belediyeyi aldığımızda insanlar başka bir partiye belediyeyi vermeyecektir. 92 yıl Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış Edirne, belediyecilik anlamında hak ettiği yerde değil. Lise yıllarımızda Konya dediklerinde aklımıza daha geri ve tutucu yerler geliyordu. Ama inanın belediyecilik anlamında korkunç hizmet yapılmış. İstanbul nereden nereye geldi. Ama burada çukur, çamur, çöp içerisindeyiz. 3Ç problemini Edirne hâlâ çözememiş” dedi.

Ak Parti Hükümetinin her kesime olduğu gibi esnaf ve çiftçilere de destek çıkarak kredi ve desteklerde artırıma giderek sorunların ortadan kalmasını sağlayacak iyileştirmeler yapıyor diyen Edirne Milletvekili Dr.Fatma Aksal “Halkbank, esnaf ve sanatkârların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandırılacağını, Ocak ayında fark ödemesi buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL destek sağlanacağını ifade etti.Ayrıca Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ile Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 KW/Saat’e kadar elektrik tüketimini biz üstleniyoruz. AK Parti iktidarlarında 1 milyon 800 bin esnafa 93,4 milyar TL kredi kullandırıldı. Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak. Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahiplerinin aylık 80 liralık elektrik faturasını Hükümetimiz karşılayacak” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER