SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Edirne Ak Parti 7. Olağan Kongresinde tek aday Belgin İba yeniden İl Başkanı seçildi.

Edirne Ak Parti 7. Olağan Kongresinde tek aday Belgin İba yeniden İl Başkanı seçildi.
Bu haber 20 Ocak 2021 - 18:26 'de eklendi ve 95 kez görüntülendi.

Mimar Sinan Spor Salonu’nda düzenlenen Edirne Ak Parti 7. Olağan Kongresi’ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayın ile katılım sağlayarak görev alanlara başarılar diledi.Eski Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili, Edirne Ak Parti İl Başkanı Belgin İba ve ilçe başkanları, temsilciler, üyeler kongrede hazır bulundu.

Düzenlenen 7.Olağan Kongrede konuşan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “İnanmak, başarmanın yarısıdır. AK Parti kadroları olarak bizler dava adabıyla hareket ederek tüm hedeflerimize ulaşacağımıza gönülden inanıyoruz. AK Parti hizmettir, ülkemizin kalkınmasıdır. AK Parti Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedeflediği muhasır medeniyetler yolunun günümüzdeki takipçisidir. AK Parti Türkiye’dir ve milletimize hizmet yolcuğudur. Bu yolculukta görevi denk aldığım günden itibaren milletimizin gönül rızasını kazanmak adına çalışmalara başladık. Edirne’miz sahip olduğu tarihi, kültürel bir dünya şehridir. Bu aziz şehrin kıymetini bilen kişiler olarak ona layık olmanın çabası içerisindeyiz. AK Parti ailesi olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 18 yıldır nice başarılara beraber imza attık. Tüm bunları birbirimize inandığımız, güvendiğimiz için yaptık. Biz birlikte güçlüyüz. Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Tüm teşkilatlarımızla gece gündüz demeden çalışmamız lazım”dedi.

7. Olağan Kongresine uzaktan canlı yayın ile bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçilen delegelere başarı diledi. Erdoğan yaptığı konuşmada; “7.Olağan Büyük Kongre hazırlıklarımızı gerçekleştiriyoruz. Milletimiz bize hem geçmişin eksikliklerini tamamlama hem de geleceği inşa görevi vermiştir.15 Temmuzda olduğu gibi yanımızda yer alan bize istikamet göstererek destek ve cesaret vererek her daim vefasını gösteren, bu uzun hizmet ve mücadele döneminde AK Parti’nin her kademesinde görev alan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Siyasette hizmet mücadelesi bir bayrak yarışı gibidir. Her kademe görevler, unvanlar elden ele geçerek aynı menzile doğru ilerlemeye devam ediyor. Belde, il, ilçe ve kadın kolları, gençlik kolları yönetiminde vazifelerine devam eden kardeşlerimizin yanında yeni görev üstlenen kardeşlerim de var. Bundan sonraki il kongrelerimizde de aynı şekilde görev değişiklikleri mutlaka olacaktır. Davası AK olanın yardımcısı Hak’tır. Hak olan davada zafer de muhakkaktır. Bu anlayışla bu kutlu çatı altında görev yapmış her bir kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile kuruluşundan bugüne tüm teşkilatlarımızda görev almış kardeşlerime teşekkür ediyorum.”dedi

Kongrede konuşma yapan Türkiye’nin 27. ve son başbakanı Binali Yıldırım düzenlenen 7. Olağan Kongre’nin diğer kongrelerden farklı olduğunu vurguladı. Yıldırım; “Cumhurbaşkanımızı dinledik. Aslında cumhurbaşkanımızın konuşmasından sonra konuşmaya gerek yok. Ancak zaman kısıtlaması yüzünden biz konuşmamızı onun konuşmasından sonra yapıyoruz. Sözlerime başlamadan önce kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Görev alacak il başkanımız ve ekibine başarılar diliyorum. 7. Olağan kongre diğerleri gibi değil. Bir farklılık var. O da şudur. 7. Olağan kongre Edirne’mizi, Türkiye’yi, Cumhuriyeti 100. Yılına taşıyacak kongredir” şeklinde açıklama yaptı.

AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma Aksal, Türkiye’de 18 yıldır birçok alanda yatırımlar yapıldığını hayal edilen projelerin birçoğunun gerçekleştirildiğini dile getirdi. Aksal; “İnandığın yolda yürü diyerek gerçekleştirdiğimiz, 7’inci olağan il kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kongreler bizim yenilenme ve tazelenme sürecimizdir. Bizde makamlar, mevkiler gelir geçer biz de esas olan davadır. 18 yıldır AK Parti iktidarı olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeye hizmet ettik. Sağlıktan, ulaşıma kadar hayal edilen birçok projeyi gerçekleştirdik. Başta şehir hastaneleri olmak üzere sağlıkta yaptığımız yatırımlarla korona virüs salgını sürecinde birçok gelişmiş ülke vatandaşına ağrı kesici bulamazken biz tüm vatandaşlarımızı bir kuruş para talep etmeden tedavi ettik. Ulaşımda yolları gördük gönüllere girdik. Ülkemizde AK Parti döneminde yapılan yatırımları saymaya kalkarsak günümüz yetmez. Biz tüm bu hizmetleri yaparken gücümüzü milletten aldık. Biz sırtımızı millete dayadık. Milletin iradesinin üzerinde bir irade tanımıyoruz diyerek 15 Temmuz’da destan yazdık” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER