SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Edirne Belediyesi ekipleri sokak hayvanlarını besledi.

Biz üç yıldır her gün burada beslemelerimizi yapıyoruz.

Edirne Belediyesi ekipleri sokak hayvanlarını besledi.
Bu haber 23 Mayıs 2020 - 22:05 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Edirne’de sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde belediye ekipleri şehir merkezindeki sokak hayvanlarını besledi. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da besleme yapan ekiplere yardımcı oldu.Tanrıkulu, kentin farklı noktalarında bulunan sokak hayvanlarının belediye veteriner işleri ekipleri tarafından beslendiğini söyledi.

  Tanrıkulu, “Bizim Fen İşleri ekibimiz temizlik İşleri ekibimiz zabıtamız park Bahçeler Müdürlüğümüz Çalışıyor ve veteriner işlerimiz de çalışıyor. Veteriner işlerimiz bugün sabahtan şehrin birçok yerinde Sokak canlarımızı besledi.  Ben de burada saraçların başında şuan o arkadaşlara yardımcı oluyorum. Biz Edirne Belediyesi veteriner İşleri olarak bütün Edirne’deki siviltoplum örgütleri ile beraber iki aydır Sokak canlarımızı ve besliyoruz. Lokantalar vesaire kapalı olduğu için fabrikaların yemekhaneleri kapalı olduğu için oralardan çok fazla şey olamıyoruz şu an yemek ama biz mamalarımızı çok fazla satın alarak mamalarımızın tedarikini sağlayarak canlarımızı besliyoruz sivil toplum örgütlerimizle beraber derneklerimizle beraber biz Edirne’deki bütün lokasyonlara ulaştık. Ve derneklerle gündelik yedi gün esasına göre haftanın yedi günü esasına göre de belli planlamalar programlamalar yaptık.  Aklınıza gelebilecek her yerde bütün sivil toplum örgütleri ile beraber ve son iki üç haftadır da Orman Müdürlüğü doğa koruma Orman Müdürlüğü de bize katıldı, Onlarla beraber biz bütün her yerde beslemelerimizi yapıyoruz” dedi.

 Tanrıkulu, eski Edirne çöplüğünde yaptığı açıklamada çöplüğün düzenli katı atık tesislerine geçmesinin ardından çevrede yaşayan köpeklerin belediye ekipleri tarafından düzenli olarak beslendiğini söyledi.Tanrıkulu, “Düzenli katı atık toplama tesislerine üç yıl önce geçtik.Ve Edirne çok önemli yetmiş yıllık bir çevre felaketinden Kurtulmuş oldu.Fakat burada yaşayan bizim canlarımız vardı,  burada yaşayan köpeklerimiz vardı.Biz üç yıldır her gün burada beslemelerimizi yapıyoruz.Son zamanlarda pandemi dolayısıyla fabrikalar kapandı, artık yemek daha az bulabiliyoruz. Şuan sadece hastanelerden yemek alabiliyoruz, huzur evinden artık yemekler alabiliyoruz onlar daha az . Mama ihalelerimizi yaptık ve bu anlamda da gereken bütün tedarikimiz yaparak buradaki canlarımız da her gün bizi sosyal medya hesaplarımızdan sevgili hayvan severlerimiz takip edebilirler.

Her gün burada beslemesini yapıyoruz, haftada iki gün suları dolduruluyor, buradaki arkadaşlar bakıyor.Ne yazık ki bazı kendini bilmezler Geçen haftalarda yaptırdığımız yalakları da kırmışlardı. Bu konun da takipçisi olacağız. Bu alana kamerada yaptırmak için ihale aşamasına geçtik.Aslında bir de buraya yasadışı olarak mıcır atanlar var. Bunlar da jandarmanın kontrolünde savcılık takibinde.

  Burada biz istiyoruz ki canlarımızın yaşayacağı daha Temiz daha sağlıklı bir mekan olsun. Onun içinde elimizden geleni yapıyoruz ama buraya çöpleri ve mıcırları atanları da yakaladığımız zaman gerçekten çok ciddi bir çevre cezasına muhatap olacaklar.Bizde savcılık Araştırma süresince yeterli burada delil tespit edilen şeylere dokunmadık ama bunları da en kısa zamanda alacağız ve burasını temiz bir hale getireceğiz. Edirneliler şundan emin olsun ki Edirne Belediyesi bütün birimleriyle, Edirne’de yaşayan bütün insanlar için, hayvanlar  için gerçekten çok fazla çalışıyor çok emek sarf ediyoruz.

  Biz çünkü Edirne’yi çok seviyoruz.  İnsanları seviyoruz o yüzden başta Başkanımız Recep Gürkan olmak üzere Edirne’deki yaşayan bütün Edirne Belediyesinde çalışan bütün çalışanlarımız büyük özveriyle çalışıyorlar işimizi en iyi yapmaya çalışıyoruz.Biz biliyoruz ki bir şehri bir ülkeyi sevmenin yolu, Bu ülke için en iyisini yapmak, bu şehir için en iyisini yapmaktan geçer. Bu anlamda da Bütün Edirnelilerin Ramazan Bayramını Candan yürekten kutluyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER